Asia Saltik

Asia Saltik

Pasjonatka podróży, rowerowa maniaczka, górska wędrowniczka. Ogarniaczka formalności, finansów, marketingu i PR firmy.  Porozumiewa się po polsku, rosyjsku, angielsku, niemiecku, trochę turecku 😉 Na szczycie Araratu była trzy razy (2009, 2012, 2014) i mówi, że to wystarczy. Zdobyła także Damavand w Iranie (2014). Żona Musy.

Ahmet Saltik

Ahmet Saltik

Głowa rodziny, senior. Niewątpliwie załatwi w Doğubeyazit wszystko 😉 A przede wszystkim ustali, kto dziś jest przewodnikiem, kto kucharzem, a kto dotransportuje grupę do Araratu. Rozdzieli sprawiedliwie pracę pomiędzy chłopców i mężczyzn.

Musa Saltik

Musa Saltik

„logo” naszej firmy ;), przewodnik górski, ogarniacz wszystkiego na miejscu w Turcji.  Urodzony na stokach Araratu na wysokości 2600 m n.p.m. w kurdyjskim namiocie nomadzkim. Przed laty pasterz górski znający każdą ścieżkę, także tę niewidoczną, na Araracie. Wędrownik górski z gpsem w głowie zamiast mapy, miłośnik polskich gór, choć nie przepada za Babią Górą 😉 Porozmawiacie z nim po kurdyjsku, turecku, rosyjsku i polsku. Mąż Asi.

Nuri Saltik

Nuri Saltik

Doskonały kierowca, dla którego nie ma drogi górskiej nie do przejechania. Świetnie prowadzi auto po niewygodnych drogach górskich. Miejscowy przewodnik górski od kilkunastu lat. Jako kilkuletni chłopiec wędrował z dziadkiem z turystami i „zna każdy kamień” na Araracie.

Ali Saltik

Ali Saltik

Średni z braci Saltików. Silny i mocny miejscowy przewodnik górski oddany turystom, których w razie czego weźmie na plecy i doniesie do szczytu. Niezastąpiony i doskonały kucharz podczas naszych wypraw. Poprowadzi Was także po trudnych stokach Suphan Dagi i na pewno nie wyprowadzi na manowce. Pokaże Wam także ciekawe zakątki wulkanu Nemrut Dagi.

Yakup Saltik

Yakup Saltik

Najmłodszy z braci Saltików. Miejscowy przewodnik górski. Ma kilkuletnie doświadczenie górskie na Araracie. Niestraszne mu zimowe warunki, a także przygotowywanie pysznych posiłków dla grupy. Zanim został przewodnikiem przemierzał ścieżki Araratu z końmi bagażowymi. Pojedziecie z nim także na Damavand w Iranie. Yakup mówi trochę po polsku.

Ibo Saltik

Ibo Saltik

Brat stryjeczny braci Saltików. Góry to jego pierwszy dom i nie wyobraża sobie życia bez nich. Gdy tylko oddala się od nich czuje tęsknotę. Niech Was nie zmyli jego niepozorna sylwetka. To bardzo wytrzymały przewodnik, który wchodzi na szczyt w każdych warunkach. Orientuje się na Araracie jak mało kto. Gdy nie prowadzi ludzi na szczyt, chętnie odpoczywa…wprowadzając do obozów ich bagaże na koniach.

Media o nas

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o nas, naszej rodzinnej firmie, naszych wyprawach i "naszym" regionie zapraszamy do przeczytania artykułów, relacji i blogów, w których jesteśmy wspominani, a także do obejrzenia naszego udziału w popolarnym programie "Pytanie na śniadanie" oraz wysłuchania audycji, w której braliśmy udział.

Zapraszamy do kontaktu

ARARATTREK Ömer Saltik
ul. Strumykowa 16
05-500 Piaseczno
NIP: 123-118-35-67

ararat.pl@gmail.com
ararattrek.pl@gmail.com
W okresie 24.06 – 31.08.2019
What’s App +48 504 004 603
Tel. +90 541 866 30 79

Nr konta bankowego:
Bank ING – PLN – 91 1050 1025 1000 0092 3832 9958
Kod SWIFT: INGBPLPW