Wokół Jeziora Van

8 dni
Turcja

Wycieczka objazdowo - trampingowa w klimatach wschodniotureckich - piękne okolice jeziora Van. Będą wędrówki, spanie w namiotach i kąpiele w jeziorach.

Informacje o wyprawie

WYPRAWA WOKÓŁ JEZIORA VAN

jest przeznaczona dla osób chcących zasmakować wschodnich klimatów tureckich, które nie boją się spania w namiocie. Kilka nocy spędzimy  bowiem właśnie w ten sposób. Będziemy spać na kempingach, które oferują miejsce na namiot, ale nie ma na nich zaplecza sanitarnego. Za to jest mnóstwo natury, a wykąpać można się w jeziorze. Ta 7-dniowa „wycieczka objazdowa” oferuje najpiękniejsze zabytki skupione wokół największego jeziora w Turcji – Van. Rzucimy okiem na Ararat – najwyższą górę Turcji, który być może skusi nas na wyprawę na Ararat na kolejnym wyjeździe z Ararattrek’iem. A poza nim zobaczymy m.in. kurdyjski Pałac Ishak Pasha, ormiańskie kościoły, urartyjską twierdzę Van, seldżucki cmentarz i tureckie koty Van! Ponadto drzemiący wulkan Nemrut i malownicze wodospady Muradiye.

Na wycieczkę można zabrać aktywne dzieci, które lubią zwiedzać i nie męczy ich przemieszczanie się z miejsca na miejsce. W czasie tej wycieczki podziwiamy przede wszystkim na własnych nogach spędzając w busie max. 3 godziny (non stop). Zwiedzamy w bardzo małej kameralnej grupie! Trzymamy się planu wycieczki, jednak nikogo nie popędzamy i dajemy sobie nawzajem dużo czasu na podziwianie. Ostatnie dwa dni są luźniejsze, więc jeśli coś nam wypadnie w środku trasy połączymy te dwa dni w jeden. W związku z tym nie stracimy żadnych widoków i zabytków. Czy ten opis „objazdówki – busówki” nie jest zachęcający?

O Jeziorze Van przeczytacie w naszych Ciekawych Miejscach.

Zobacz także inne wyprawy związane z Jeziorem Van:

Nemrut, Suphan i Ararat, Suphan i Ararat oraz Ararat i Wokół Jeziora Van.

Program

Dzień 1 – Przylot do Van* i przejazd do Doğubeyazit

Przylot do Van* i spotkanie na lotnisku z kierowcą. Przejazd do Doğubeyazit. Postój przy malowniczych wodospadach Muradiye. W Doğubeyazit wolny czas, a potem nocleg w hotelu.
*przelot do Van przez Stambuł (loty realizowane są przez różne linie lotniczne, np. LOT, Turkish Airlines)

Dzień 2 – Wycieczki po okolicach Araratu

Po śniadaniu w hotelu wybierzemy się na wycieczkę po ciekawostkach w okolicy i zobaczymy Ishak Pasha Sarayi, zwiedzimy Doğubeyazit Kent Muzeum oraz przejedziemy także przez typowe kurdyjskie wioski do Parku Arki Noego.  Następnie pojedziemy nad jezioro Rybne, skąd rozpościera się piękny widok na Ararat. Nocleg pod namiotami nad brzegiem jeziora. .

Dzień 3 – U stóp Süphan Dağı

Po śniadaniu biwakowym rozpoczynamy wycieczkę wokół Jeziora Van. Najpierw zwiedzamy twierdze w Adilcevaz, następnie jedziemy nad jezioro Aygir położone u stóp wielkiego wulkanu Süphan Dağı. W jeziorze można się wykąpać. Obiado-kolacja biwakowa. Nocujemy w namiotach na niewielkim kempingu.

Dzień 4 – Wulkan Nemrut Dağı

Po śniadaniu biwakowym przejazd do miasteczka Ahlat, gdzie obejrzymy stary grobowiec oraz cmentarz seldżucki. Potem przejedziemy do wulkanu Nemrut Dağı. Tam czeka nas wędrówka na jeden z najwyższych punktów wulkanu, skąd rozpościera się przepiękny widok na wnętrze wulkanu. Podjeżdżamy na nasze miejsce noclegowe, gdzie będziemy jeść obiado-kolację. Nocleg w namiotach.

Dzień 5 – Wyspa Akdamar i nie tylko

Dzisiaj obejrzymy rzadko odwiedzane ruiny ormiańskiego kościoła św. Tomasza (mamy nadzieję, że jeszcze tam są!), wyspę Akdamar ze średniowiecznym ormiańskim kościołem, stary grobowiec i cmentarz w Gevaş. Zakończymy w Van. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 – Okolice Van

Dzisiaj wycieczka do ruin średniowiecznej urartyjskiej twierdzy Çavustepe oraz kurdyjskiego zamku Hoşap. Jeśli grupa będzie miała ochotę pojedziemy na plażę poleniuchować przed powrotem do domu. Nocleg w hotelu w Van.

Dzień 7 – Twierdza Van

Obejrzymy starą twierdzę w Van oraz pozostałości starego Vanu. Zwiedzimy równie muzeum w Wan, a następnie odwiedzimy słynne koty Van (Van kedisi). Potem czas wolny, zakupy przed wyjazdem.  I pożegnalna wspólna kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 – Powrót do domu

Transfer na lotnisko w Van,  następnie lot powrotny do Polski.

*przeloty odbywają się bez asysty „ARARATTREK”

SZCZEGÓŁOWY PLAN WYPRAWY przesyłamy na e-mail. Zapraszamy do kontaktu.

Terminy

20.06 – 27.06.2024 WOLNE MIEJSCA
05.09 – 12.09.2024 WOLNE MIEJSCA

Wybrane terminy na życzenie dla grupy już od 1 osoby

Warunki

W naszym pakiecie CENOWYM jest wszystko, co potrzeba czyli:
*polskojęzyczny opiekun grupy
*transport wg programu
*wyżywienie wg programu
*noclegi wg programu w hotelach i namiotach
*sprzęt biwakowy
*bilety do zwiedzanych obiektów

**dzieci do 6. roku życia nie płacą; dzieci od 7 do 18 lat duże zniżki!

Do pakietu cenowego należy doliczyć:
*przeloty
*wizy
*ubezpieczenie
*wyżywienie poza wymienionym w programie
*dodatkowe noclegi
*dodatkowe wycieczki
*i inne potrzebne wydatki

SZCZEGÓŁY I WIĘCEJ informacji na temat kosztów przesyłamy na e-mail. Zapraszamy do kontaktu.

InfoPiguła

* największe jezioro w Turcji
* zabytki ormiańskie, kurdyjskie, urartyjskie, seldżuckie
* Ararat na wyciągnięcie ręki 😉
* kąpiele w jeziorach
* smaczne kurdyjskie jedzenie
* spanie w namiotach
* koty Van
* kameralna grupa!

Zapraszamy do kontaktu

ARARATTREK.PL Joanna Saltik
ul. Strumykowa 16
05-500 Piaseczno
NIP: 9511405004

ararat.pl@gmail.com
ararattrek.pl@gmail.com

+48 504 004 603 (Asia) WhatsApp, Viber
+48 501 845 837 (Musa – przewodnik górski, mówi po polsku) WhatsApp, Viber, Telegram