Góra Ararat

Góra Ararat jako najwyższy szczyt Turcji i szeroko znany 5-tysięcznik jest bardzo częstym celem dla miłośników gór. W wielu miejscach można przeczytać, że jest on polecany jako rozpoczęcie górskiej przygody z wyższymi górami i zdobywaniem wysokich szczytów. Też się z tym zgadzamy. Góra Ararat to drzemiący wulkan o wysokości 5137 metrów n.p.m., położony w południowo-wschodniej części Turcji.

 

Czy na Ararat potrzebne jest pozwolenie?

Planując wyprawę na Ararat trzeba pamiętać, że oprócz przygotowania fizycznego, sprzętu, zaplanowania podróży, potrzebne nam jest też pozwolenie na wejście na górę. Ze względu na fakt, iż Ararat leży w strefie przygranicznej, a tym samym militarnej, posiadanie pozwolenia jest konieczne. Warto się tym zająć jeszcze przed przyjazdem. Pozwolenia na wejście na Ararat nie można już załatwić w Ambasadzie Turcji. Należy to zrobić przez lokalnego licencjonowanego przewodnika w mieście Dogubayazit. Jako organizator wypraw na Ararat (i nie tylko 😉) zajmujemy się kwestią wyrabiania pozwoleń i serdecznie się polecamy. Skontaktujcie się z nami, a my zajmiemy się resztą formalności.

Organizacja i realizacja górskich wypraw na Ararat to podstawa naszej działalności i możemy pochwalić się bardzo dużym doświadczeniem w tej dziedzinie. Oprócz tego, Dogubayazit, okolice Araratu i sam Ararat to nasze rodzinne strony – współzałożyciel Ararattrek pochodzi właśnie z tamtych okolic. Zresztą Musa (bo to o nim mowa) jest też czynnym przewodnikiem górskim, który często prowadzi nasze grupy na sam szczyt.

Każdego, kto zastanawia się nad wyprawą na Ararat serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Pamiętajcie o tym, że pozwolenie na wejście jest konieczne, ale nie jest to żaden problem, a my zajmujemy się tym od lat i chętnie weźmiemy to w swoje ręce.

Jeśli macie jakieś pytania to zapraszamy do kontaktu 😊. Cena każdej wyprawy na Ararat, której organizatorem jest Ararattrek zawiera pozwolenie. Nie ma u nas ukrytych kosztów.

Zapraszamy do kontaktu

ARARATTREK.PL Joanna Saltik
ul. Strumykowa 16
05-500 Piaseczno
NIP: 9511405004

ararat.pl@gmail.com
ararattrek.pl@gmail.com

+48 504 004 603 (Asia) WhatsApp, Viber
+48 501 845 837 (Musa – przewodnik górski, mówi po polsku) WhatsApp, Viber, Telegram