Ciekawe miejsca

Wodospady Muradiye

są położone tuż przy głównej drodze wiodącej z Van do Dogubayazit, tak więc zawsze jadąc z Van można wstąpić, by je obejrzeć. Mają około 10 metrów wysokości i tworzą niewątpliwie malownicze i bajkowe miejsce. A można je podziwiać zarówno z góry, jak i z dołu. Wodospady Muradiye zasilają rzekę Yaniktar, która wpada do jeziora Van. To miejsce jest często wybierane na urządzanie pikników i odwiedzają je zarówno turyści, jak i  miejscow ludność. Po turecku wodospady mają nazwę: Muradiye Şelalesi.

Wodospady Muradiye obejrzycie, podczas wszystkich wypraw, na które przybędziecie na lotnisko w Van. Są to:
Ararat Maxi, Suphan i Ararat, Nemrut, Suphan i Ararat, Wokół Jeziora Van oraz Ararat i Wokół Jeziora Van (wkrótce na naszej stronie).

Jezioro Van

Van Gölü – słone jezioro we wschodniej Turcji położone na Wyżynie Armeńskiej. Jest to największe i najgłębsze jezioro w całej Turcji. Powstało w wyniku wybuchu wulkanu Nemrut Dagi, poprzez wylanie się lawy. Woda w jeziorze posiada „detergent” – ług, dzięki któremu można zrobić pranie bez proszku 🙂 Jezioro Van zamieszkuje jeden gatunek ryb. Na jeziorze znajduje się kilka wysp, w tym wyspy z zachowanymi zabytkami ormiańskimi. Najbardziej znaną i zagospodarowaną wyspą jest wyspa Akdamar z ormiańskim kościołem św. Krzyża. Kilka zabytków ormiańskich zachowało się również nad jeziorem. Wycieczka wokół Jeziora Wan to możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc w tym krajobrazów oraz zabytków wielu kultur.

Nad Jezioro Van pojedziecie i będziecie mieli okazję się w nim wykąpać podczas następujących naszych wypraw:
Ararat Maxi, Suphan i Ararat, Nemrut, Suphan i Ararat, Wokół Jeziora Van oraz Ararat i Wokół Jeziora Van (wkrótce na naszej stronie).

Zapraszamy do kontaktu

ARARATTREK.PL Joanna Saltik
ul. Strumykowa 16
05-500 Piaseczno
NIP: 9511405004

ararat.pl@gmail.com
ararattrek.pl@gmail.com

+48 504 004 603 (Asia) WhatsApp, Viber
+48 501 845 837 (Musa – przewodnik górski, mówi po polsku) WhatsApp, Viber, Telegram