Lubisz poznawać świat poprzez podróżne? To idealny sposób, by nauczyć się czegoś więcej o historii, kulturze czy też kuchni konkretnego regionu. Istotne jest mimo wszystko odpowiednie przygotowanie do wyjazdu, które umożliwi przemyślane i efektywne zwiedzanie. Jeżeli sam nie masz czasu lub ochoty ustalać planu podróży, możesz udać się na wycieczkę zorganizowaną przez biuro turystyczne, opracowaną tak, żeby dostarczyć jak najwięcej niezapominanych przeżyć. Dużym zainteresowaniem wśród miłośników wyjazdów cieszy się w ostatnich latach zwiedzanie Armenii. Co warto zrobić w tym niezwykle interesującym kraju?

Najciekawsze regiony i zabytki

Oczywiście lista zwiedzania zawierać powinna chociaż kilka słynnych w regionie miejsc. Jeśli mowa o Armenii, do wyboru pozostaje wiele atrakcyjnych turystycznie obiektów przyrodniczych oraz kulturowych. Na turystach odwiedzających ten kraj zazwyczaj ogromne wrażenie robi jezioro Sevan. Nie tylko zachwyca ono swoimi imponującymi rozmiarami, lecz dodatkowo oferuje wiele malowniczych widoków, których możliwość podziwiania doceniają fani naturalnych krajobrazów. Co więcej, w Armenii usytuowanych jest sporo zabytkowych klasztorów oraz monastyrów. Chociaż podczas kilkudniowej wyprawy nie da się zobaczyć ich wszystkich, to wybrać można kilka z nich, tych szczególnie reprezentatywnych, jak Haghpat, stanowiący dziedzictwo UNESCO, czy Geghard.

Przygoda z lokalną kuchnią

Aby wyprawa do innego kraju mogła być uznana za udaną i w pełni wykorzystaną, warto skosztować lokalnych przysmaków. Co je się w Armenii? Ze względu na położenie geograficzne oraz historię tych terenów, kuchnia ormiańska czerpie wiele inspiracji z kulinarnych zwyczajów popularnych na Bałkanach oraz w Turcji. Do przygotowywania potraw używa się sporo warzyw, zbóż oraz mięs. Podczas wycieczki do Armenii spróbuj koniecznie takich dań, jak harissa (gulasz pszeniczny z mięsem), dolmy (odpowiednik polskich gołąbków, lecz zamiast liści kapusty stosuje się liście winogron) czy tradycyjnych wypieków. Ten kraj słynie również z produkcji alkoholu, m.in. brandy.

Pamiątki z wakacji

Masz zamiar na długo zapamiętać wyjazd do Armenii i z uśmiechem wspominać go przez lata? Jeśli tak, nie zapomnij kupić sobie pamiątki, która będzie przypominała o niesamowitej podróży. Co warto przywieźć z tego kraju? Zdecydowanie na tle dostępnych wszędzie widokówek (tradycyjnych czy na magnesie) wyróżniają się pięknie zdobione tkaniny, chusty, obrusy i wiele innych. Poza nimi osoby odwiedzające Armenię chętnie wybierają wyroby biżuteryjne. Taka pamiątka pozwoli zachować wspomnienie podróży, a jednocześnie przyda się na co dzień – będzie można nieustannie ją nosić.

Niezwykły ormiański folklor

Niektórzy poza zwiedzaniem słynnych miejsc, zabytków i krajobrazów, zapoznaniem się z lokalną kuchnią oraz kupieniem sobie jedynej w swoim rodzaju pamiątki pragną wczuć się w oryginalny ormiański folklor. Jak to zrobić? Idealnym sposobem jest nauka jednego z tradycyjnych tańców. W Armenii istnieje ich naprawdę sporo. Choć krótka podróż do tego kraju nie wystarczy, żeby nauczyć się ich wszystkich, można przyswoić podstawy. Nie tylko będzie to stanowić praktyczną lekcję folkloru, lecz dodatkowo zagwarantuje wspaniałą rozrywkę. A przecież wiele osób podczas wakacji chce po prostu dobrze się bawić!

Nie wiesz, co warto zrobić, odwiedzając Armenię? Organizując wyjazd do tego kraju, koniecznie zwiedź słynne atrakcje turystyczne, skosztuj lokalnych przysmaków, kup sobie wyjątkowy upominek i zapoznaj się z tradycyjnym folklorem.

Zapraszamy do kontaktu

ARARATTREK.PL Joanna Saltik
ul. Strumykowa 16
05-500 Piaseczno
NIP: 9511405004

ararat.pl@gmail.com
ararattrek.pl@gmail.com

+48 504 004 603 (Asia) WhatsApp, Viber
+48 501 845 837 (Musa – przewodnik górski, mówi po polsku) WhatsApp, Viber, Telegram