Wyprawy do Gruzji

Gruzja najczęściej kojarzy nam się z się z winem, kaukaskimi szczytami i niezwykłą gościnnością. Ten mały kraj, wciśnięty w pasmo Kaukazy jest jednym z pierwszych krajów chrześcijańskich i zarazem wyjątkowo magicznym miejscem. W Ararattrek organizujemy wyprawy do Gruzji, które dostarczą mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Zasmakuj gruzińskich klimatów, wybierz się na trekking w Gruzji i podziwiaj dzikość natury oraz majestatyczne szczyty.

Kalendarz wypraw 2024
304 dni | Iran Turcja Armenia Gruzja

Od stycznia - do października

Kalendarz wypraw 2024

Tutaj znajdziecie wszystkie wyprawy uporządkowane według dat od stycznia do października!

więcej

Kazbek
8 dni | Gruzja

25.08 - 01.09.2024

Kazbek

Wyprawa na Kazbek jest dla wszystkich tych, którzy chcą poznać Kaukaz Wielki i zdobyć jego 5-tysięcznik oraz poczuć gruzińską gościnność.

więcej

Ararat i Kazbek
15 dni | Turcja Gruzja

18.08 - 01.09.2024

Ararat i Kazbek

Wyprawa ta nie należy do łatwych. Wchodzimy na dwa drzemiące olbrzymy: wyższy Ararat - bez trudności technicznych, a potem Kazbek - niższy, ale trudniejszy.

więcej

Kazbek i Ararat
15 dni | Gruzja Turcja

25.08 - 08.09.2024

Kazbek i Ararat

Wyprawa ta nie należy do łatwych. Wchodzimy na dwa drzemiące olbrzymy: Kazbek - niższy, ale trudniejszy, potem Ararat - bez trudności technicznych.

więcej

Chewsuretia i Dolina Truso
8 dni | Gruzja

03.08 - 10.08.2024

Chewsuretia i Dolina Truso

Kaukaz Wielki we wschodniej Gruzji: trekking przez region Chewsuretii, Jeziora Abudealuri do Doliny Truso. Rzadko uczęszczane, niezywkle malownicze szlaki.

więcej

Tuszetia i Chewsuretia
15 dni | Gruzja

27.07 - 10.08.2024

Tuszetia i Chewsuretia

Trekking dla długodystansowców :) Długie wędrówki przez Kaukaz Wielki w dwóch magicznych regionach Gruzji.

więcej

Tuszetia
9 dni | Gruzja

27.07 - 04.08.2024

Tuszetia

Trekking dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń na szlakach i dzikość natury. 70 km trasy, podczas której poznacie kulturę gruzińską, muzykę i lokalne smaki.

więcej

Dżawachetia
9 dni | Gruzja

7.10 - 15.10.2023

Dżawachetia

Zapraszamy do krainy jezior i wulkanów - czekają na Was niezdeptane ścieżki, dzikie przestrzenie i biwaki nad jeziorami. Na koniec: perełka UNESCO - Wardzia.

więcej

Wyprawy — Gruzja, jakiej nie znasz

Jeśli jesteś pasjonatem górskich wędrówek i masz ochotę zwiedzić kawałek świata, to trekking w Gruzji jest doskonałym pomysłem dla Ciebie! Gruzja jest jednym z pierwszych krajów chrześcijańskich poza obszarem Bliskiego Wschodu i wśród turystów zasłynęła ze swojej: winnej prowincji, zielonych dolin i wyjątkowej gościnności.

 

Wyprawy do Gruzji to nie tylko (trekking po Gruzji)

przepyszna kuchnia, zapierające dech w piersi widoki i doskonała okazja na spotkanie z kulturą. To także szansa na spacer po gruzińskich szlakach w miejsca, które na żywo wyglądają jak dzieła sztuki. Trekking w Gruzji z Ararattrek to nie tylko podróż w głąb tego pięknego kraju i jego natury, ale także doskonała okazja na podróż w głąb siebie.

Gruzja — trekking dla każdego

Jako pasjonaci i mieszkańcy terenów górskich organizujemy różnego rodzaju wyprawy.

Gruzja to kraj, w którym każdy miłośnik trekkingu znajdzie coś dla siebie.

Organizowane przez nas wyprawy do Gruzji trwają od 9 do 15 dni i wymagają przynajmniej średniej kondycji fizycznej.

Ci, którzy pragną poznać Gruzję od strony jej dzikiej natury, powinni zdecydować się na trekking przez Tuszetię.

Przestrzeń na szlakach i niesamowite, gruzińskie krajobrazy to tylko jeden z wielu interesujących elementów tej wyprawy do Gruzji.

Z kolei zwolennicy spacerów po wysokich szczytach z pewnością docenią trekking do Kazbeku.

Obie wyprawy do Gruzji zakładają nie tylko spacer po górach, ale także stwarzają możliwość poznania gruzińskiej kultury od wewnątrz — zapoznania się z gościnnością, regionalną muzyką, skosztowania miejscowych smaków oraz popijania kachetyjskiego wina.

Trekking w Gruzji — zdobywaj szczyty lub zanurz się w kulturze

Wyprawy do Gruzji – trekking po Gruzji to także doskonała opcja dla zdobywców. Trekking na Ararat i Kazbek to doskonała opcja dla tych, którzy podczas jednej wyprawy chcieliby zdobyć dwa 5-tysięczniki. Ararat i Kazbek to nie tylko szczyty, lecz dwa drzemiące wulkany, które dostarczają sporo wrażeń. Z kolei trekking w Dżawachetii to wędrówka dla każdego, kto uwielbia dzikie przestrzenie i biwaki nad jeziorem. Dżawachetia to kraina usłana wulkanami i jeziorami, która ma na swojej liście prawdziwą turystyczną perłę, czyli Wardzie — XII wieczne skalne miasto, wpisane na listę UNESCO.

 

Wyprawy do Gruzji z Ararattrek to wędrówki

z zaufanym zespołem ludzi, którzy znają odwiedzane tereny lepiej niż własną kieszeń.

Każdy trekking w Gruzji z naszym teamem to gwarancja doskonale zorganizowanej wyprawy oraz niezapomnianej przygody, która w każdym podróżniku rozpali chęć powrotu na gruzińskie tereny.

Gruzja to malowniczy kraj położony na pograniczu Europy i Azji, w Kaukazie Południowym, a jej historia sięga nawet czasów antycznych. Kraj ten to niezwykła mieszanka nowoczesności i postępu oraz historii i tradycji. Mówi się, że Gruzja to kraina herbaty, złota oraz wina – więc każdy, kto uwielbia dobrą zabawę i kocha ludzi, poczuje się tam jak w domu! Także wszyscy ci, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, na przykład zwiedzając ciekawe miejsca, znajdą coś dla siebie w Gruzji – kraj ten zachwyca bowiem także pięknem przyrody oraz zapierającymi dech w piersi krajobrazami. Wyprawy do Gruzji to przeżycia, których nie zapomnisz do końca życia! Ararattrek zadba o to, by czas spędzony w tym malowniczym miejscu, upłynął pod znakiem najpiękniejszych krajobrazów, które przepełnione są dzikością natury i majestatycznymi szczytami gór.

Wyprawy – Gruzja zachwyca różnorodnością

 

Gruzja oferuje Ci wszystko,

czego potrzebujesz do dobrej zabawy i miłego spędzania czasu – kraj ma niezwykle zróżnicowany krajobraz, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziesz tam zarówno tereny półpustynne, jak i przepiękne morskie wybrzeża, a także wysokie góry – idealne do aktywności takich jak na przykład trekking.

 

W Gruzji możesz także liczyć na nieco spokojniejsze zajęcia

– kraj słynie z urokliwych winnych prowincji oraz niezwykłej gościnności mieszkających tam ludzi. Ararattrek postara się, aby Twoja wycieczka do Gruzji przebiegła bez problemów, a także, żeby słowo „nuda” zniknęło z Twojego słownika na czas pobytu w tej malowniczej krainie winem i herbatą płynącej. Przygotuj się na zachwyt na każdym kroku – bowiem nawet najmniejszy budynek i najkrótszy szlak w Gruzji to małe dzieło sztuki.

Trekking w Gruzji to czysta przyjemność

Ze względu na piękno górskich szlaków, Gruzja jest często odwiedzana przez wszystkich zapaleńców trekkingu. My w Ararattrek także kochamy ten kraj właśnie za te walory i organizujemy wycieczki do Gruzji, które przypadną do gustu każdemu fanowi górskich przygód. Nasze wypady trwają od 9 do 15 dni, które przepełnione są obcowaniem z dzikością gruzińskiej natury i zapierającymi dech w piersi, niepowtarzalnymi krajobrazami. Na wyprawy do Gruzji powinni jednak zdecydować się wszyscy ci, którzy swoją kondycję fizyczną mogą określić jako średnią – niezaprawieni miłośnicy trekkingu powinni się bowiem jeszcze podszkolić przed wejściem na malownicze, ale i nieco wymagające gruzińskie szlaki. Jeśli jednak raz ujrzy się niesamowite szczyty Kaukazu, będzie się tam wracać – bowiem nie sposób o nich zapomnieć!

Gruzja – trekking przez Tuszetię

W Ararattrek organizujemy wycieczki do Gruzji dla wszystkich fanów trekkingu oraz pięknych krajobrazów. Celem naszych wycieczek jest między innymi malownicza Tuszetia. Region ten położony jest na wschodzie Gruzji, w niedalekiej odległości od Kachetii, którą nazywa się krainą wina. Jeśli zależy Ci na odkryciu nieodkrytego, to Tuszetia jest odpowiednim regionem dla Ciebie – ciągle dzika i wciąż niezbyt tłumnie odwiedzana, zachwyca swoim niezwykłym krajobrazem. Kręte górskie szlaki, dzikie przełęcze i przyroda nietknięta ludzką ręką to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na Ciebie w Tuszetii. Region ten słynie z magicznych krajobrazów, do których dotrzeć udaje się tylko najodważniejszym i najwytrwalszym! Jesteś jednym z nich? Sprawdź to razem z Ararattrek, a nie pożałujesz!

Gruzja – trekking w wysokie góry

Jeśli jednak jesteś fanem trekkingu w wysokich górach, to Ararattrek także ma dla Ciebie odpowiednią opcję wyprawy do Gruzji. Co powiesz na trekking na Kazbek? Miejsce to, to jeden z najwyższych szczytów Kaukazu centralnego, położony w jego wschodniej części, graniczący z Rosją. Kazbek przez wielu zapalonych fanów trekkingu uznawany jest za najpiękniejszy szczyt Kaukazu – nie sposób się z nimi nie zgodzić. Przez wielu Gruzinów ta malownicza góra nazywana jest Lodowym Szczytem – wszystko za sprawą spływających po nim licznych lodowców. Wygląd Kazbeku przywodzi na myśl mityczne lub baśniowe krajobrazy – nie bez powodu. Legenda głosi, że to właśnie do Kazbeku mityczni bogowie przykuli Prometeusza! Czy piękno tego miejsca idzie w parze z jego nieprzewidywalnością? Zdecydowanie! Kazbek to góra do zdobycia dla nieco bardziej zaawansowanych trekkerów – teoretycznie zdobycie Kazbeku nie jest aż tak trudne, jednak warunki, jakie panują na górze, do łatwych już nie należą. Warto mieć to na uwadze.

Gruzja trekking Kazbek- wysokie szczyty dla każdego

Jako Ararattrek oferujemy także wycieczki dla wszystkich zdobywców. Gruzja to raj dla fanów wysokich szczytów – poza opisanym wcześniej Kazbekiem, warto wybrać się na trekking na górę Ararat, znajdującą się w sąsiadującej z Gruzją Turcji.

Podczas jednej wyprawy do Gruzji możesz bowiem zdobyć aż dwa 5-tysięczniki (Kazbek i Ararat). Obie góry to dwa uśpione wulkany zachwycające wielu turystów swoim wyglądem. Podobnie jak na gruzińskim Kazbeku, na tureckim Araracie zalegają lodowce, dzięki czemu góra stanowi wyzwanie i gratkę dla nieco bardziej zaawansowanych trekkerów.

Fanom legend i podań Ararat także przypadnie do gustu – bowiem w Biblii góry Ararat utożsamia się z miejscem Arki Noego po Potopie. Trekking w Gruzji i Turcji nie jest więc suchą wędrówką po górach – to także wyprawa przyprawiona szczyptą magii i opowieściami o dawnych czasach.

Wyprawa do Gruzji – nie tylko po wysokie szczyty – (Gruzja wyprawy)

Gruzja słynie nie tylko z wysokich, majestatycznych szczytów, ale także z piękna przyrody nieco bliżej ziemi. Jeśli marzysz o pełnym przygód biwaku nad jeziorem, to Ararattrek ma coś specjalnie dla Ciebie! Oferowana przez nas wycieczka obejmująca trekking do Dżawachetii na pewno przypadnie Ci do gustu – region ten słynie bowiem z wulkanicznych, głębokich wąwozów oraz niezbyt wysokich, stosunkowo łatwych do przejścia pasm górskich. Jedną z najciekawszych atrakcji w tej części Gruzji jest także skalne miasto zwane Wardzia, którego historia sięga XII wieku.

Wardzia jest uznawana za jedną najstarszych fortyfikacji w południowej Gruzji. Co ciekawe, to skalne miasto zostało nawet wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Jak widzisz z Ararattrek Gruzja trekking (Kazbek) to nie tylko góry, ale także garść ciekawej historii.

Wyprawy do Gruzji to przeżycie, którego nie zapomnisz!

 

Gruzja kusi nie tylko swoimi szlakami trekkingowymi,

pięknymi krajobrazami i dzikością przyrody. Ogromnymi zaletami tego malowniczo położonego kraju są niezwykle gościnni, otwarci na Twoją obecność tam ludzie. Gruzini słyną bowiem ze swojego pozytywnego nastawienia do życia i poruszającej gościnności!

 

Gruzja to także niezwykła kultura

– podczas podróży z Ararattrek poznasz ją od środka. Podczas aktywności takich jak trekking, Gruzja otworzy się przed Tobą – zanurzysz się w gruzińskiej, regionalnej muzyce, a także dowiesz się, co to znaczy gruzińska, lokalna kuchnia. Pyszne, kachetyjskie wino popijane w akompaniamencie dzikiego wiatru przeniesie Cię z kolei w świat historii gruzińskich dziejów. Jak widzisz trekking w Gruzji to nie tylko góry – to kompleksowe poznanie gruzińskiej kultury, smaków czy ludzi, do których będziesz wracać myślami każdego dnia.

Bezpieczne wyprawy do Gruzji

W Gruzji piękno przyrody i zapierające dech w piersi krajobrazy idą w parze z nieprzewidywalnością i dzikością. Należy o tym pamiętać, wybierając się w tamte rejony. Na szczęście my w Ararattrek to wiemy i nasze wycieczki to nie tylko przygoda, ale także bezpieczeństwo. Trekking w Gruzji pod naszym okiem to wędrówki z profesjonalnym, zaufanym zespołem ludzi, którzy znają zarówno nieprzewidywalność Gruzji, jak i specyfikę tamtejszego klimatu.

Przewodnicy, którzy będą Ci towarzyszyć podczas zdobywania kolejnych gruzińskich szczytów, znają je lepiej niż własną kieszeń. Masz więc pewność, że oferowane przez nas wycieczki przebiegną bez najmniejszych problemów, dzięki czemu Ty będziesz mógł poznać i pokochać gruziński krajobraz, do którego chce się wracać. Koniecznie sprawdź naszą ofertę i wyrusz na wyprawę pełną doskonałych widoków, niecodziennej przyrody, rozczulającej gościnności oraz niecodziennych smaków. Zakochaj się w pięknej Gruzji już dziś!

Zapraszamy do kontaktu

ARARATTREK.PL Joanna Saltik
ul. Strumykowa 16
05-500 Piaseczno
NIP: 9511405004

ararat.pl@gmail.com
ararattrek.pl@gmail.com

+48 504 004 603 (Asia) WhatsApp, Viber
+48 501 845 837 (Musa – przewodnik górski, mówi po polsku) WhatsApp, Viber, Telegram