Zimowa wyrypa w FAGARASZACH
Trzy najwyższe szczyty Rumunii: Moldoveanu 2544 m n.p.m., Negoiu 2535 m n.p.m. Vistea Mare 2527 m n.p.m.- kod: zFAG9

Termin: 
14.01-22.01.2017 WOLNE MIEJSCA!

Fogarasze Fogarasze Fogarasze Fogarasze

Ogólny PLAN WYPRAWY po Górach Fogaraskich w Rumunii

Dzień 0 (13.01.2017) – Wieczorny wyjazd z Warszawy.

Dzień 1Przyjazd do Rumunii. Przyjazd do Braszowa (Brasov) w Rumunii. Przygotowanie do wyprawy. Nocleg.

Dzień 2 – Schronisko Negoiu. Przygotowanie i wyjazd w Fogarasze i wejście do schroniska Negoiu położonego na wysokości 1546m. Nocleg w schronisku.

Dzień 3 – Szczyt Negoiu. Wejście na drugi najwyższy szczyt masywu górskiego i całej Rumunii czyli zdobywamy szczyt Negoiu 2535 m n.p.m. Nocleg w schronisku.

Dzień 4 – Odpoczynek. Zejście na dół i transfer do Braszowa. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 5 Schronisko Turnuri. Przygotowanie i wyjazd w Fogarasze oraz podejście do schroniska Turnuri, które jest położone na wysokości 1520 m. Wędrówka zajmie nam około 4-6 godzin. Nocleg w schronisku.

Dzień 6 Schronisko Podragu. Dalsze wejście do głównego grzbietu Fogaraszy i dojście do schroniska Podragu położonego na wysokości 2136 m n.p.m.. Podczas zimy schronisko jest zamknięte. Śpimy w chacie w zimowych biwakowych warunkach.

Dzień 7 Vista Mare i Moldovenau. Wejście na dach Rumunii, czyli szczyt Moldoveanu.Najpierw zdobywamy Vistea Mare o wysokości 2527m, który jest trzecim najwyższym szczytem Gór Fogaraskich i całej Rumunii, a następnie Moldoveanu, na wysokości – 2544m – najwyższym szczycie Fogaraszów oraz Rumunii. Nocleg w naszej biwakowej chatce lub w schronisku Turnuri. Dzień 8 – Zejście z gór do Braszowa. Nocleg w hotelu w Braszowie.

Dzień 9Powrót do domu. Po śniadaniu wyruszamy do Polski Zakończenie wyprawy. 

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - zFAG9.

 

ARARATTREK.PL Joanna Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek.pl Joanna Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb