WULKANY ARMENII - kod: ARA9

Termin: 
Na życzenie dla grupy minimum 4 osoby

Jezioro Akna Erywań Kari Licz Chor Wirap

Ogólny PLAN WYPRAWY - WULKANY Armenii 

Dzień 1 – Przylot do Erywania*.  Zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie. Luźny dzień w Erywaniu i krótka wycieczka. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 2 – Erywań – Jezioro Akna. Przejazd do wsi Sevaberd. Wędrówka na lekko w stronę jeziora Akna położonego na wysokości 3030 m n.p.m. Do przejści jest około 12 km, co zajmie nam około 5-6 godzin. Nocujemy w namiotach. 

Dzień 3 – Wulkan Azhdahak i jezioro Kaput. Wyruszamy na położony niedaleko wulkan Azdahak(3597 m n.p.m.) Zdobędziemy go po około 3 godzinach. Ze szczytu zobaczymy całe pasmo gór Gegamskich, jezioro Sewan, Aragats, a także Ararat położony w Turcji. Po zejściu z góry mamy do pokonania mamy 14 km łatwej drogi. Nocujemy w namiotach nad jeziorem.

Dzień 4 – Od Jeziora Kaput do Jeziora Vank. Dziś zdobywamy dwa wulkany. Najpierw wchodzimy na wulkan Nazeli (3312 m n.p.m.), a następnie wulkan Spitakasar (3555 m n.pm.),Po zejściu z gór mamy przed sobą jeszcze około 4 godziny wędrówki do jeziora Vank. Nocleg w namiotach.

Dzień 5 – Znad jeziora do miasta. Dziś mamy do przejścia około 13 km. Po dojściu do miejscowości Geghard wsiadamy w samochód. Jedziemy do monastyru Geghard, a następnie do wioski Garni, gdzie zwiedzimy pogańską świątynię. Nocujemy w domu gościnnym w Garni lub w pensjonacie/hostelu w Erywaniu.

Dzień 6 – Z miasta w góry. Dziś od rana trochę zwiedzania. Najpierw klasztor Chor Wirap, skąd przy dobrej pogodzie możemy podziwiać Ararat. Następnie najstarszy w Armenii zespół klasztorny w Eczmiadzyn oraz ruiny VII - wiecznej katedry w Zvartnots. Potem jeszcze odwiedzamy VII – wieczną twierdzę Amberd położona na zboczach Aragatsu. Dojeżdżamy do jeziora Kari Lich na wysokości 3190 m n.p.m. gdzie nocujemy znów w namiotach.

Dzień 7 – Na szczyty. Dziś zdobywamy wierzchołek Południowy (3879 m n.p.m.) oraz Zachodni (4000 m n.p.m.). Schodzimy na dół do naszego obozu przy jeziorze. Nocujemy w namiotach.

Dzień 8 – Wierzchołek Północny. Dziś wyruszamy na najwyższy wierzchołek Aragatsu – wierzchołek Północny (4095 m n.p.m.) oraz najniższy wierzchołek Wschodni (3912 m n.p.m.). Schodzimy do jeziora Kari Licz, a następnie jedziemy do XII – wiecznego zespołu klasztornego Saghmosavank. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 9 – Koniec wyprawy. Transfer na lotnisko i powrót do domu*. Osoby biorące udział w wyprawie Aragats i Kazbek Zakaukaskie szczyty jadą do Tbilisi.

*program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL" 

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - ARA9.

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb