Wyprawa NA SZCZYTACH WIELKIEGO KAUKAZU w Gruzji - kod: WK17

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby zasmakować klimatów gruzińskich chodząc po wysokich górach. Podczas tej niezwykłej górskiej przygody zdobędziesz 3 wysokie szczyty Wielkiego Kaukazu: Lailę (4008 m n.p.m.), Chaukhi (3842 m n.p.m.) i majestatyczny Kazbek (5033 m n.p.m.), a także odwiedzisz najciekawsze miejsca kraju wpisane na listę UNESCO - w tym Swanetię, Chewsuretię i region Khevi. Do zobaczenia będą przepiękne gruzińskie krajobrazy. Na naszej wyprawie trekkingowej będzie można poznać kulturę gruzińską i jej tradycje, posłuchać miejscowej muzyki, a co najważniejsze codziennie zajadać się miejscowymi smakami (w programie i cenie wspólna gruzińska kolacja – SUPRA!): chinkali, chaczapuri, kubdari, czachochbili oraz wypić wyśmienite gruzińskie wina, a także legendarną czaczę :) Wyprawa wymaga dobrej kondycji, szczególnie w podejściach na same szczyty. Program realizujemy we współpracy z lokalnym biurem wyprawowym specjalizującym się w trekkingach i wyprawach w Gruzji.

Termin: 
20.07 - 05.08.2019 WOLNE MIEJSCA!

Jeśli nie masz czasu na tak długą wyprawę możesz wziąć udział w jednym z etapów tej ekspedycji:

Trekking na Lailę i zwiedzanie Swanetii (9 dni) 

lub

Wyprawa na Chaukhi i Kazbek (10 dni)

 

Laila Chaukhi Kazbek Chaukhi

Ogólny PLAN WYPRAWY Trzy Szczyty Wielkiego Kaukazu w Gruzji (Laila - Chaukhi - Kazbek)

Dzień 1 – Wylot z Polski i przylot do Gruzji. Wylot z Warszawy do Batumi lub Kutaisi*. Odpoczynek po podróży. Nocleg w hostelu w Batumi lub Kutaisi.

Dzień 2 – Mestia. Przejazd do stolicy Swanetii - Mestii. Wybierzemy się na spacer po Mestii, a następnie odwiedzimy muzeum Mikhaila Khergianiego. Kolację zjemy w restauracji, gdzie będziemy mieli również możliwość usłyszenia koncertu w wykonaniu lokalnego zespołu ludowego "Kviria". Nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 3 – Mestia – Zkhumari - Chiszdi. Rozpoczęcie akcji górskiej na szczyt Laila (4008 m n.p.m.). Pierwszego dnia osiągniemy wysokość około 2200 m n.p.m., gdzie rozbijemy obóz pod przełęczą Chiszdi (3228 m n.p.m.). Kolacja obozowa, nocleg w namiotach.

Dzień 4 – Przełęcz Chiszdi. Rozpoczynamy podejście na przełęcz Chiszdi, skąd przy dobrej pogodzie będziemy mieli możliwość podziwiania widoków na wybitne szczyty Wielkiego Kaukazu - Uszbę (4710 m n.p.m.) i Elbrus (5642 m n.p.m.). Po zejściu z przełęczy rozbijemy obóz uderzeniowy na wysokości około 2900 m n.p.m. w okolicach lodowca Laili. Kolacja obozowa, nocleg w namiotach.

Dzień 5 – Wyjście na szczyt Laili. Nocne wyjście na szczyt. Po zdobyciu szczytu i zejściu do obozu krótki odpoczynek, a następnie zejście do Zkhumari. Zakończenie akcji górskiej na Laili. Przejazd do Mestii, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 6 – Wycieczka po swańskich wioskach. Po śniadaniu w domu gościnnym wybierzemy się na całodzienną wycieczkę do jednego z najwyżej położonych zespołów wiosek w Europie - Uszguli, Chazhaszi Czwibiani, Zhibiani oraz Murqmeli. Wjedziemy na wysokość 2100 m n.p.m., skąd dalej pieszo dotrzemy do stóp najwyższego szczytu Gruzji - Szchary (5193 m n.p.m.). Obiadokolacja i nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 7 – Swanetia na koniach. Na dziś przewidziana jest wycieczka na konno-piesza do stóp najwyższego szczytu Gruzji - Szchary. Po wycieczce wracamy do Ushguli, a następnie przejedziemy o Mestii, gdzie będzie możliwość pójścia na koncert miejscowej kapeli ludowej. Nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 8 – Przelot do Tbilisi. Przelot z Mestii do Natakhatari pod Tbilisi. Czas wolny w Tbilisi, spacery, zakupy pamiątek. Kolacja w restauracji z nauką tańców gruzińskich. Nocleg w hostelu.

Dzień 9 – Przełęcz Chaukhi. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do wioski Juta położonej w dolinie Sno. Podejście najpierw do Zeta Camping. Dalej rozbicie obozu, a następnie wycieczka na przełęcz Chaukhi (3431 m n.p.m.). Kolacja w domu gościnnym w Juta, nocleg w namiotach.

Dzień 10 – Szczyt Rcheulishvili (3642 m n.p.m.). Po śniadaniu obozowym wyjście na wierzchołek Rcheulishvili w paśmie Chaukhi z lokalnym przewodnikiem drogą ustaloną podczas briefingu, w zależności od sił i chęci zespołu o wycenie od 1A do 2A. Powrót do Zeta Camping i zejście na obiadokolację do wioski Juta. Przejazd do domu gościnnego w Gereti lub Kazbegi.

Dzień 11 – Gereti - Sabertse. Dziś początek akcji górskiej na Kazbek. Podjeżdżamy autami 4x4 do cerkwi Cminda Sameba i stamtąd ruszamy do przełęczy Sarbetse na wysokości około 2800 m, gdzie rozbijemy obóz. Kolacja obozowa i nocleg w namiotach.

Dzień 12 – Sabertse - Meteostancja. Podejście do Meteostancji. Przekraczamy lodowiec. Popołudniu krótka wycieczka aklimatyzacyjna. Nocleg w namiotach na wysokości 3653 m n.p.m. Kolacja obozowa.

Dzień 13 – Dzień aklimatyzacyjny. Śniadanie obozowe, po którym ruszamy w górę zaaklimatyzować się. Po zejściu odpoczynek i kolacja obozowa. Nocleg w Meteostancji.

Dzień 14 – Wyjście szczytowe na Kazbek (5033 m n.p.m.). Start w godzinach nocnych po śniadaniu obozowym. Po zdobyciu szczytu powrót na nocleg do Meteostancji lub w przypadku sił zespołu zejście do Kazbegi. Nocleg w Meteostancji lub domu gościnnym w Gereti.

Dzień 15 – Dzień rezerwowy/dzień regeneracyjny. Zejście do Gergeti lub dzień rezerwowy. Po śniadaniu masaż dla każdego uczestnika! A wieczorem tradycyjna kolacja gruzińska - SUPRA! Nocleg w domu gościnnym w Gereti.

Dzień 16 – Tbilisi. Wracamy do Tbilisi. Postój na lunch w winnicy. W stolicy Gruzji czas wolny na zakupy. Nocujemy w hostelu w Tbilisi.

Dzień 17 – Powrót. Lot do Polski*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - WK17.

 

Więcej w tej kategorii: « Zimowy Park RETEZAT

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb