Wyprawa TRZY SZCZYTY WIELKIEGO KAUKAZU w Gruzji - kod: WK16

Termin: 
15.07-30.07.2017 WYPRAWA ZAKOŃCZONA! ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU!

Laila Chaukhi Kazbek Chaukhi

Ogólny PLAN WYPRAWY Trzy Szczyty Wielkiego Kaukazu w Gruzji (Laila - Chaukhi - Kazbek)

Dzień 1 – Wylot z Polski i przylot do Gruzji. Wylot z Warszawy do Batumi*. Odpoczynek w hostelu w Batumi, następnie spacer wzdłuż nadmorskiej promenady, obiad w restauracji. Nocleg w hostelu w Batumi.

Dzień 2 – Mestia. Przejazd do stolicy Swanetii - Mestii. Wybierzemy się na spacer po Mestii, a następnie odwiedzimy muzeum Mikhaila Khergianiego. Kolację zjemy w restauracji, gdzie będziemy mieli również możliwość usłyszenia koncertu w wykonaniu lokalnego zespołu ludowego "Kviria". Nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 3 – Mestia – Zkhumari - Chiszdi. Rozpoczęcie akcji górskiej na szczyt Laila (4008 m n.p.m.). Pierwszego dnia osiągniemy wysokość około 2200 m n.p.m., gdzie rozbijemy obóz pod przełęczą Chiszdi (3228 m n.p.m.). Kolacja obozowa, nocleg w namiotach.

Dzień 4 – Przełęcz Chiszdi. Rozpoczynamy podejście na przełęcz Chiszdi, skąd przy dobrej pogodzie będziemy mieli możliwość podziwiania widoków na wybitne szczyty Wielkiego Kaukazu - Uszbę (4710 m n.p.m.) i Elbrus (5642 m n.p.m.). Po zejściu z przełęczy rozbijemy obóz uderzeniowy na wysokości około 2900 m n.p.m. w okolicach lodowca Laili. Kolacja obozowa, nocleg w namiotach.

Dzień 5 – Wyjście na szczyt Laili. Nocne wyjście na szczyt. Po zdobyciu szczytu i zejściu do obozu krótki odpoczynek, a następnie zejście do Zkhumari. Zakończenie akcji górskiej na Laili. Przejazd do Mestii, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 6 – Wycieczka po swańskich wioskach. Po śniadaniu w domu gościnnym wybierzemy się na całodzienną wycieczkę do jednego z najwyżej położonych zespołów wiosek w Europie - Uszguli, Chazhaszi Czwibiani, Zhibiani oraz Murqmeli. Wjedziemy na wysokość 2100 m n.p.m., skąd dalej pieszo dotrzemy do stóp najwyższego szczytu Gruzji - Szchary (5193 m n.p.m.). Obiadokolacja i nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 7 – Mestia - Tbilisi. Przelot z Mestii do Tbilisi lokalnymi liniami lotniczymi. Lot stanowi atrakcję samą w sobie - będziemy mieli okazję podziwiać Wielki Kaukaz z okien samolotu. Po przylocie przejazd do hostelu w Tbilisi z podmiejskiego lotniska w Natakhtari, a następnie po krótkim odpoczynku wybierzemy się na zwiedzanie Tbilisi. Nocleg w hostelu w Tbilisi.

Dzień 8 – Przełęcz Chaukhi. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do wioski Juta położonej w dolinie Sno. Podejście najpierw do Zeta Camping. Dalej rozbicie obozu, a następnie wycieczka na przełęcz Chaukhi (3431 m n.p.m.). Kolacja obozowa, nocleg w namiotach.

Dzień 9 – Szczyt Chaukhi. Po śniadaniu obozowym wyjście na Chaukhi (3842 m n.p.m.) z lokalnym przewodnikiem Powrót do obozu, a następnie zejście na nocleg do Zeta Camping. Obiadokolacja na kempingu, nocleg w namiotach.

Dzień 10 – Kazbegi – Gereti. Pzejazd do Kazbegi. Po drodze odwiedzimy wodospady Arsha oraz skosztujemy lokalnych wód mineralnych. Wycieczka piesza do cerkwi Świętej Trójcy na wysokości 2170 m n.p.m. Obiadokolacja i nocleg w domu gościnnym w Gergeti.

Dzień 11 – Gereti – Sabertse - Meteostancja. Rozpoczęcie akcji górskiej na Kazbek (5047 m n.p.m.). Najpierw dochodzimy do punktu widokowego i kapliczki na Sabertse, następnie łagodniej po przekroczeniu rzeki lodowcowej, dalej czeka nas jeszcze podejście przez lodowiec. Nocleg w Meteostancji na wysokości 3653 m n.p.m. Kolacja obozowa, nocleg w Meteostancji.

Dzień 12 – Dzień aklimatyzacyjny. Śniadanie obozowe, po którym ruszamy w górę zaaklimatyzować się. Po zejściu odpoczynek i kolacja obozowa. Nocleg w Meteostancji.

Dzień 13 – Wyjście szczytowe na Kazbek (5047 m n.p.m.). Start w godzinach nocnych po śniadaniu obozowym. Po zdobyciu szczytu powrót na nocleg do Meteostancji lub w przypadku sił zespołu zejście do Kazbegi. Po zejściu do Kazbegi - tradycyjna kolacja gruzińska - SUPRA! Nocleg w Meteostancji lub domu gościnnym w Gereti.

Dzień 14 – Dzień rezerwowy - okolice Kazbegi. Zejście do Gergeti lub dzień rezerwowy. W zależności od chęci grupy, w przypadku wcześniejszego zejścia do Kazbegi spędzimy dodatkowy dzień na wycieczkach w okolicach Kazbegi m.in. do doliny Truso albo pojedziemy wcześniej do Kachetii. Obiad w restauracji lub domu gościnnym. Nocleg w domu gościnnym w Gereti.

Dzień 15 – Kachetia - Tbilisi. Wracamy do Tbilisi przez Kachetię. Odwiedziny w monastyrze Alawerdi, skosztowanie lokalnych specjałów w Matsoni House, następnie przejazd do dawnej stolicy Gruzji - Gremi, degustacja wina u producentów win w Kwareli oraz Gurjaani, na koniec wizyta w rezydencji XVIII-wiecznego "ojca gruzińskiego romantyzmu" Aleksandra Czawczawadze w Tsinandali. Obiad jemy w restauracji w Kachetii, nocujemy w hostelu w Tbilisi.

Dzień 16 – Powrót. Lot do Polski*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - WK16.

 

Więcej w tej kategorii: « Zimowy Park RETEZAT

ARARATTREK.PL Joanna Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek.pl Joanna Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb