TREKKING Z WIZYTĄ U GRUZIŃSKICH GÓRALI – TUSZETIA  (10 dni) - kod: T10
(trek Omalo - Shatili)

Termin:
Już wkrótce podamy :) WOLNE MIEJSCA!

Jeśli masz więcej czasu i sił możesz wziąć udział w trekkingu, którego częścią jest przedstawiany tutaj trekking.

Trekking z wizytą u gruzińskich górali - przez Tuszetię i Chewsuretię (16 dni)

 Trekking w Gruzji Trekking w Gruzji Trekking w Gruzji Trekking w Gruzji 

PLAN TREKKINGU Z WIZYTĄ U GRUZIŃSKICH GÓRALI – PRZEZ TUSZETIĘ*

Dzień 1 – Wylot z Polski**. Wieczorny wylot z Polski bezpośrednim samolotem do Tbilisi (możliwość tańszego przelotu z przesiadką; wymagany dodatkowy nocleg w Tbilisi-do ustalenia z organizatorem)

Dzień 2 – Przylot do Gruzji. Przylot do Tbilisi. Ruszamy od razu do Kachetii – regionu znanego z uprawy winorośli. Zwiedzanie klasztoru Alawerdi i starej Akademii Ikalto. Wyprawę rozpoczynamy gruzińską kolacją - suprą u miejscowych gospodarzy, u których także zanocujemy.

Dzień 3 - Przejazd do Omalo. Po śniadaniu wyjazd do Omalo. Na początek jazda krętą górską drogą - jedną z najniebezpieczniejszych dróg świata. Kolacja i nocleg w domu gościnnym w Omalo.

Dzień 4 - Początek trekkingu Omalo – Dartlo. Wędrówka do bajkowej wioski Dartlo znajdującej się na wysokości około 1850 m n.p.m., gdzie zobaczymy tradycyjne wieże obronne oraz wyryte w skale tajemnicze rysunki – petroglify. Kolacja biwakowa. Nocleg w namiotach. (Czas przejścia: 5 godzin. Dystans: 12 km.)

Dzień 5 – Dartlo – Girevi. Po śniadaniu w domu gościnnym wędrujemy dalej doliną rzeki Pirikita Alazani do wioski Girevi. Po drodze mijamy wioski Chesho i Parsma z tradycyjnymi wieżami. Kolacja biwakowa. Nocleg w namiotach. (Czas przejścia: 5,5 godziny. Dystans: 13 km.)

Dzień 6 – Girevi – Kvakhidi. Wyruszamy do miejsca naszego pierwszego biwaku w namiotach – Kvakhidi – rozległej polany nieopodal rzeki Kvakhidistskali, gdzie mamy czas na odpoczynek przed głównym podejściem na przełęcz Atsunta (3431 m n.p.m.). Kolacja obozowa, nocleg w namiotach. (Czas przejścia: 6 godzin. Dystans: 13 km.)

Dzień 7 – Atsunta 3431 m n.p.m. Wyruszamy w kierunku przełęczy Atsunta, która stanowi naturalną granicę pomiędzy Tuszetią i Chewsuretią. Jest to jeden z najbardziej wymagających dni całego trekkingu ze względu na długie i strome podejście pod samą przełęcz. Przy dobrej widoczności będziemy mieć możliwość podziwiania szczytów: Kazbeku (5047 m n.p.m.), Chaukhi (3842 m n.p.m.) oraz Tebulosmta (4493 m n.p.m.). Kolacja obozowa, nocleg w namiotach. (Czas przejścia: 5 godzin. Dystans: 10 km.)

Dzień 8 – Do Mutso i Shatili. To będzie długi dzień, jednak praktycznie bez żadnych podejść. Najpierw przejdziemy grzbietem Khidotani, a następnie w dół w okolice wioski Khonischala. Dalej droga doprowadzi nas do wioski – Mutso, gdzie wysoko położona twierdza zamyka dolinę rzeki Andaki. Po kilku kolejnych kilometrach dojdziemy do celu naszej wędrówki - Shatili - XII wiecznej wsi-twierdzy. W Shatili zamieszkamy właśnie w jednej z zachowanych średniowiecznych baszt! Kolacja i nocleg w domu gościnnym w Shatili. (Czas przejścia: 7,5 godziny. Dystans: 16 km.)

Dzień 9 – Z Shatili do Tbilisi. Przejazd do Tbilisi odbywa się tylko z kierowcą – lider grupy zostaje z grupą realizującą drugą część trekkingu, zakwaterowanie w hostelu, czas wolny we własnym zakresie.

Dzień 10 – Powrót do domu. W nocno-porannych godzinach przejazd na lotnisko. Powrót do domu.**

*decyzja co do ostatecznej trasy przejścia pozostaje w gestii przewodnika w zależności od warunków pogodowych, przy zachowaniu planu ramowego tzn. dotarcia z Omalo do Shatili. Może się bowiem zdarzyć, że w przypadku chociażby burzy będzie potrzebny biwak awaryjny. 
**program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty ARARATTREK.PL

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan) na temat trekkingu wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - T10.

 

 

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb