ZIMOWY PARK RETEZAT
Masyw Retezat w Karpatach Południowych
z najwyższym szczytem Peleaga 2509 m n.p.m. (9 dni) - kod: zPR9

jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w wędrówkach w trudniejszych zimowych warunkach. Wyprawa może być również próbą wytrwałości i przetarciem przed wyższymi górami pokrytymi przez cały rok śniegiem. Na tej wyprawie przydatna będzie umiejętność posługiwania się rakami i czekanem. Będziecie także chodzić w kaskach i uprzężach. Park Retezat to park narodowy Rumunii z masywem Retezat obejmujący wiele szczytów powyżej 2000 m n.p.m. w tym najwyższy z nich – Peleaga 2509 m n.p.m., który będziecie zdobywać na tej wyprawie. Śpicie w jednym schronisku – Chalet Pietrele – złożonym z kilkuosobowych domków wyposażonych w piece „zasilane” drewnem. Z tego miejsca będą wyruszać Wasze jednodniowe eskapady. Przed trudami codziennych wędrówek zawsze będzie czekać na Was śniadanie oraz pakiety lunczowe na czas wycieczki, a po powrocie ciepła obiado-kolacja. A więc ta wyprawa to niezły All inclusive! Wyprawy górskie w Rumunii organizujemy z rumuńskimi przewodnikami!

Termin: 
Na życzenie dla grupy minimum 4 osoby - terminy (styczeń - marzec)

Park Retezat w Rumunii Park Retezat w Rumunii Park Retezat w Rumunii Park Retezat w Rumunii 

Ogólny PLAN WYPRAWY w Parku Retezat w Rumunii

Dzień 0 (11.03.2017) – Wieczorny wyjazd z Warszawy.

Dzień 1 – Przyjazd do Rumunii. Przyjazd do Dewy (Deva) w Rumunii.Przygotowanie do wyprawy na kolejny dzień. Nocleg w pensjonacie w Dewie.*

Dzień 2 – Schronisko Pietrele. Przygotowanie i wyjazd do Parku Retezat oraz dojście do Cabana Piterele czyli schroniska Pietrele, położonego na wysokości 1480 m n.p.m. w Parku Narodowym Retezat. Nocleg w kilkuosobowych domkach przy schronisku.

Dzień 3 – Szczyt Papusa. Wchodzimy na drugi najwyższy szczyt masywu Retezat - Papusa - 2508 m n.p.m. Nocleg w domkach.

Dzień 4 – Szczyt Peleaga. Zdobywamy najwyższy szczyt masywu Retezat – Peleaga 2509 m n.p.m. przez przełęcz Curmatura Bucurei na wysokości 2206 m n.p.m. Nocleg w domkach.

Dzień 5 – Grzbiet Stanisoara. Wędrujemy malowniczym grzbietem Stanisoara. Dziś idziemy w kaskach, uprzężach i zabieramy liny. Nocleg w domkach.

Dzień 6 – Szczyt Retezat. Zdobywamy Retezat peak - 2482 m n.p.m. Nocleg w domkach.

Dzień 7 – Dolina Galesu i szczyt Varful Mare. Wędrówki Doliną Galesu i zdobycie szczytu Varful Mare ze wspaniałym widokiem na najwyższe szczyty pasma górskiego Retezat. Nocleg w domkach.

Dzień 8 – Powót z gór. Zejście z gór i przejazd do Dewy. Pożegnalna kolacja. Nocleg w Dewie.

Dzień 9 – Powrót do domu. Zakończenie wyprawy.

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - zPR9.

 

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb