Wyprawa ALE MEKSYK! - Wyprawa na trzy wulkany w Meksyku
Malinche, Iztaccíhuatl, Pico de Orizaba - kod: PO16

jest przeznaczona dla wszystkich żądnych nowych wrażeń zdobywanych za Wielką Wodą. Głównym celem wyprawy będzie najwyższy szczyt Meksyku - Pico de Orizaba, o wysokości 5636 m n.p.m.. Zaaklimatyzujecie się na Malinche o wysokości 4461 m n.p.m. oraz Izataccihuatl o wysokości 5230 m n.p.m. Zobaczycie wiele meksykańskich zabytków, znanych i mniej znanych miejsc. Będą to między innymi: ruiny Imperium Azteckiego Tenochtitlan, miejscowości takie jak Cholula czy Puebla oraz strefa archeologiczna Xochicalco. Będziecie mogli wziąć udział w rytualnej łaźni parowej, a także degustować pulque - tradycyjny, niskoalkoholowy napój robiony ze sfermentowanego soku z agawy. Zanocujecie w różnych miejscach, począwszy od schronisk poprzez hostele i hotele, a skończywszy na (tylko u nas w programie!) starej, oryginalnej hacjendzie wybudowanej w XVII wieku. Na całej trasie wyprawy będzie opiekować się Wami polskojęzyczny licencjonowany przewodnik po Meksyku, a zarazem pilot wycieczek do krajów hiszpańskojęzycznych. Podczas wejścia na wulkany będzie towarzyszył Wam doświadczony przewodnik górski. Nie musicie martwić się o swoje kieszonkowe na posiłki, ponieważ macie je zapewnione na całej trasie wyprawy, także podczas zwiedzania (!)Wyprawa wymaga dobrej kondycji. Mile widziane doświadczenie przebywania na wysokości ponad 3500 m n.p.m.  

Termin: 
17.11 - 02.12.2018 WOLNE MIEJSCA! Ruszamy od 4 chętnych! 

Wyprawa do Meksyku - Pico de Orizaba Wyprawa do Meksyku - Pico de Orizaba Wyprawa do Meksyku - Pico de Orizaba Wyprawa do Meksyku - Pico de Orizaba  

Ogólny PLAN WYPRAWY na TRZY WULKANY w Meksyku

Dzień 1 – Wylot z Polski i przylot do Meksyku. Spotkanie na lotnisku w Warszawie z organizatorem. Wylot do Miasta Meksyk z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych**. Z powodu zmiany strefy czasowej, przylot tego samego dnia do stolicy Meksyku*, spotkanie z przewodnikiem i opiekunem grupy, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2 – Miasto Meksyk. Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie jednej z największych metropolii na świecie. Przejedziemy do centrum historycznego, aby odwiedzić imponującą Katedrę Miejską, Pałac Narodowy ze słynnymi muralami Diego Rivery oraz zobaczyć ruiny Imperium Azteckiego Tenochtitlan, wybudowanego w XIV wieku na środku jeziora Texcoco. Następnie udamy się 45 km od stolicy, aby podziwiać dawne, potężne miasto Teotihuacan. Dla chętnych wejście na Piramidę Słońca, jedną z najwyższych w Meksyku (65 m). Całość dopełni wizyta w warsztacie obsydianu oraz degustacja tequili. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 3 – Przejazd pod Iztaccihuatl. Po śniadaniu wyruszamy w stronę Iztaccihuatl („Białej Kobiety”), który ma wysokość 5230 m n.p.m. Po drodze postój w Paso Cortes, gdzie jest parking, toalety i centrum wizyt Parku Izta-Popo. Wykupujemy pozwolenia na wjazd do Parku Narodowego. Stąd jedziemy do schroniska Altzomoni, położonego na wysokości 4000 m n.p.m, w którym będziemy nocować. Schronisko nie ma komfortowych warunków (m.in. brak bieżącej wody). Po drodze spacer po Centrum Ekologicznym Volskwagen. Po zajęciu pokoju w Altzomoni, spacer do La Joyita i La Joya. Kolacja w schronisku.

Dzień 4 – Aklimatyzacja. Po śniadaniu wychodzimy ze schroniska ok. godz. 8:00. W planie jest dojście do schroniska Grupo de los Cien, położonego na wysokości 4780 m n.p.m.. Jednak wszystko zależy od samopoczucia uczestników i pogody. Być może dojdziemy do Tercer Portillo na wysokości około 4550 m n.p.m. i wracamy do Altzomoni. Kolacja i nocleg.

Dzień 5 – Wyjście na szczyt Iztaccihuatl. Wcześnie rano, a właściwie w nocy około godziny 1.00 (po śniadaniu) rozpoczniemy kilkugodzinną* wspinaczkę na szczyt wulkanu Iztaccihuatl. „Biała kobieta” to jeden z symboli Meksyku, bohaterka legend, inspiracja wielu znanych artystów. Po zdobyciu szczytu schodzimy do naszego schroniska, a następnie do La Joya. Jedziemy do miejscowości Cholula. Tutaj kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 – Cholula – Tonanzintla – Puebla – Tlaxcala. Po śniadaniu w hotelu wyruszamy na zwiedzanie Choluli, m.in. największej objętościowo piramidy w Ameryce oraz kolonialnego kościółka wybudowanego na jej szczycie. Jedziemy do sąsiadującej miejscowości Tonanzintla, gdzie zobaczymy barokowy kościół będący przykładem synkretyzmu religijnego. Następnie w drodze do Tlaxcali zatrzymamy się w Mieście Aniołów, czyli Puebli. Centrum historyczne jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tam zwiedzimy m.in. Katedrę, Kaplicę Różańcową w kościele Świętego Dominika, a także przespacerujemy się słynną „ulicą słodyczy” i odwiedzimy lokalny targ z rękodziełem. Możliwość obiadu w Puebli we własnym zakresie. Kolacja i nocleg w oryginalnej XVII – wiecznej hacjendzie.

Dzień 7 – Tlaxala – Cacaxtla – Xochitecatl. Jemy śniadanie w hacjendzie i wyruszamy w dalszą drogę. Tlaxcala to mniej turystyczny region, który na każdym kroku zaskakuje wielowiekową historią, bogactwem tradycji, lokalnym jedzeniem oraz malowniczymi krajobrazami. Mijając po drodze niewielkie „pueblos”, otoczeni górami, zwiedzimy strefę archeologiczną Cacaxtla, w której zachowały się w świetnym stanie wielobarwne malowidła naścienne przedstawiające sceny batalistyczne oraz leżące obok dawne miasto Xochitecatl, zbudowane już 800 lat p.n.e.. Następnie przejedziemy do stolicy stanu - miasta Tlaxcala, a tam zobaczymy murale w ratuszu opowiadające historię regionu, dawny klasztor franciszkański oraz arenę do walki z bykiem. Kolacja i nocleg w hacjendzie.

Dzień 8 – Malinche. Wczesnym rankiem, po lekkim śniadaniu wejdziemy na wulkan Malinche (4461 m). Wspinaczka trwa ok. 4-5 godzin*. Ze szczytu będziemy podziwiać przepiękny widok na Kordylierę Wulkaniczną, czyli m.in. Iztaccihuatl i Popocatepetl, a także zobaczymy nasz kolejny cel, najwyższy szczyt Meksyku: Pico de Orizaba. Zejście trwa około 3 godzin. Schodzimy tego samego dnia, a zdobycie kolejnego szczytu świętujemy degustacją pulque - tradycyjnym, niskoalkoholowym napojem robionym ze sfermentowanego soku z agawy. Kolacja i nocleg w hacjendzie.

Dzień 9 – Tlachichuca. Śniadanie, a następnie przejazd do leżącej u stóp Orizaby miejscowości Tlachichuca. Po drodze postój w miejscowości Huamantla, wpisanej na listę Miasteczek Magicznych. Dojeżdżamy na wysokość 3000 m n.p.m. Kolacja i nocleg w San Miguel Zapopan w hostelu. Przygotowanie do wyprawy na szczyt.

Dzień 10 – Tlachichuca – Pierda Grande. Po śniadaniu wyruszamy samochodami 4x4 i dojeżdżamy nimi do schroniska Pierda Grande, które jest położone na wysokości 4240 m n.p.m.. Po drodze podziwiamy piękne widoki wąwozów i lodowca. W schronisku mamy kolację i nocleg.

Dzień 11 – Dzień aklimatyzacji na Pico de Orizaba. Po śniadaniu podchodzimy do wysokości około 4700 m n.p.m. Następnie schodzimy do schroniska. Tam odbędzie się odprawa przed atakiem na szczyt. Kolacja i nocleg w schronisku.

Dzień 12 – Szczyt Pico de Orizaba. Pobudka około godziny 1.00 w nocy. Jemy lekkie śniadanie i około godziny 2.00 rozpoczynamy wspinanie z przewodnikiem górskim. Wejście na szczyt zajmie nam około 7-8 godzin*. Pico de Orizaba czyli Gwiaździsta Góra ma 5636 m n.p.m. jest najwyższym szczytem Meksyku i jednym z najwyższych w Ameryce. Po zdobyciu szczytu schodzimy do schroniska. Po krótkim odpoczynku w schronisku zjeżdżamy samochodami 4x4 do miejscowości San Miguel Zapopan, gdzie jemy kolację i nocujemy w hostelu.

Dzień 13 – Dzień relaksu i spa w Cuernavace. Po śniadaniu przejazd do Cuernavaca, miasta wiecznej wiosny, znanego ze źródeł termalnych. Po dojeździe do hotelu odpoczynek, a także możliwość skorzystania ze spa. Następnie przejdziemy się po Cuernavace, gdzie znajduje się jedna z najstarszych katedr wybudowanych na terenie Nowej Hiszpanii, a w niej można podziwiać oryginalne freski przedstawiające życie pierwszego świętego Meksyku. Kolacja i nocleg w hotelu. Dziś dla chętnych udział w rytualnej łaźni parowej „temazcal”. Jest to zwyczaj praktykowany od czasów prehiszpańskich. Taki rytuał prowadzony przez szamana pozwala oczyścić zarówno ciało, jak i umysł.

Dzień 14 – Xochicalco. Śniadanie, następnie przejazd do strefy archeologicznej Xochicalco. To świetnie zachowane miasto prekolumbijskie zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie jedziemy do miejscowości Las Huertas, gdzie znajdują się naturalne źródła termalne. Odpoczynek w otoczeniu przyrody, kąpiel. Kolacja. Powrót do hotelu w Cuernavace.

Dzień 15 – Miasto Meksyk. Po śniadaniu wracamy do stolicy Meksyku. Jeśli czas pozwoli, zatrzymamy się w artystycznej dzielnicy Coyoacan, gdzie mieszkała Frida Kahlo oraz Diego Rivera. Pożegnalny obiad w Coyoacan w restauracji, którą wspólnie wybierzemy po sugestiach/propozycjach przewodnika. Przejazd na lotnisko, odprawa, wylot do Polski. Pożegnanie z przewodnikiem. Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 16 – Powrót do domu. Przylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy.

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - PO16.

 

 

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb