Wyprawa na KAZBEK (10 dni) - kod: KAZ10

AKTUALNY TERMIN

Wyprawa na Kazbek

Wyprawa jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby zasmakować klimatów gruzińskich, zdobyć jeden z najwyższych szczytów Gruzji - Kazbek, obejrzeć kilka ważnych zabytków Gruzji, a także wznieść toasty na gruzińskiej kolacji. Wyprawa trwa 10 dni. 

OGÓLNY PLAN WYPRAWY

Dzień 1 – Wylot z Polski. Wylot z Polski w godzinach wieczornych do Tbilisi.*

Dzień 2 – Przylot do Gruzji i okolice Kazbegi. Transfer z lotniska do Kazbegi. Lunch, odpoczynek, a następnie wycieczka po okolicy – monastyr Świętej Trójcy (gruz. Cminda Sameba), źródła wód mineralnych, a następnie kolacja w restauracji z widokiem na góry.

Dzień 3 – Na Kazbek! Zaczynamy akcję górską na Kazbek (5047 m n.p.m.) od monastyru Świętej Trójcy idziemy do Sabertse. Nocleg w namiotach na wysokości ok. 2800 m n.p.m. nad rzeką.

Dzień 4 – Do Meteostancji. Po śniadaniu wyruszamy do stacji meteorologicznej – 3700 m n.p.m. Nocujemy w Meteostancji.

Dzień 5 – Dzień aklimatyzacyjny. Wyjście aklimatyzacyjne na plateau na wysokości około 4200 m n.p.m., powrót. Nocujemy w Meteostancji.

Dzień 6 – Atak szczytowy - Kazbek. W godzinach nocnych wyruszamy na szczyt. Zajmie nam około 10 godzin. Wracamy na wysokość 3700 m n.p.m. do stacji meteorologicznej i tam nocujemy.

Dzień 7 – Dzień rezerwowy/Okolice Kazbegi. Zejście do Gergeti lub dzień rezerwowy lub w przypadku wcześniejszego zejścia wycieczki w okolicach Kazbegi – w zależności od pogody i chęci grupy do wyboru (poproś o szczegóły). A wieczorem SUPRA!

Dzień 8 – Dzień dla zmysłów. Poproś o szczegółowy plan wyprawy, a zobaczysz co się będzie działo! :)

Dzień 9 – Kachetia - Tbilisi. Wracamy do stolicy, gdzie mamy wolny czas na zakupy i spacery uliczkami miasta. Nocleg w hostelu w Tbilisi.

Dzień 10 – Powrót. Lot do Polski*

*program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty ARARATTREK.PL


Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać do w tytule kod - KAZ10.

ARARATTREK.PL Joanna Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek.pl Joanna Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb