Drukuj

NASZ TEAM

Przewodnicy Górscy na Ararat (i nie tylko...)

Nasz team to rodzina Saltików, typowych górali kurdyjskich, która zamieszkuje tereny górskie - stoki Araratu od wielu pokoleń, od ponad 50 lat. Obecnie na stokach Araratu latem można spotkać 4 pokolenia rodziny począwszy od Eyüpa Saltika, poprzez Ahmeta Saltika i jego braci, następnie pokolenie obecnych przewodników górskich czyli synów Ahmeta i braci, a skończywszy na niezliczonej ilości prawnuków Eyüpa Saltika. Dzięki przebywaniu na Araracie od wielu lat, zamieszkiwaniu wsi pod Araratem, a także w niektórych przypadkach urodzeniu się (!) na stokach Araratu nasi przewodnicy górscy posiadają największe doświadczenie wśród obecnie działających tam przewodników.

Posiadamy własny transport, konie oraz przewodników i jesteśmy niezależni. Nasze ceny są niskie, bo nie działamy poprzez miejscowe agencje trekkingowe wynajmujące konie, samochody czy przewodników, ponieważ sami to wszystko posiadamy. We wschodniej Turcji działamy bezpośrednio, a w pozostałych krajach mamy zaufanych ludzi, którzy nam pomagają.

Asia Saltik

 

Asia Saltik - Właściciel firmy, pasjonatka podróży, rowerowa maniaczka, górska wędrowniczka. Ogarniaczka formalności, finansów, marketingu i PR firmy.  Porozumiewa się po polsku, rosyjsku, angielsku, niemiecku i trochę turecku :) Na szczycie Araratu była trzy razy (2009, 2012, 2014) i mówi, że to wystarczy. Zdobyła także Damavand w Iranie (2014). Żona Musy.

 

 


Ahmet1a

 

Ahmet Saltik - Głowa rodziny, senior. Załatwi w Dogubayazit wszystko :) Ustali kto dziś jest przewodnikiem, a kto dotransportuje grupę do Araratu. Rozdzieli sprawiedliwie pracę pomiędzy chłopców i mężczyzn.

 

 


Kubi Saltik

 

Kubi Saltik - Najstarszy z braci. Miejscowy przewodnik górski. Pójdziecie z nim nie tylko na Ararat, ale pokaże Wam on także piękne góry Kackar usytuowane blisko wybrzeża Morza Czarnego.

 

 


Nuri Saltik

 

Nuri Saltik - Doskonały kierowca, dla którego nie ma drogi górskiej nie do przejechania. Świetnie prowadzi auto po niewygodnych drogach górskich. Miejscowy przewodnik górski od kilkunastu lat. Jako kilkuletni chłopiec wędrował z dziadkiem z turystami i "zna każdy kamień" na Araracie. Poprowadzi Was także na szczyt Suphan Dagi i Mały Ararat.

 

 


Musa Saltik

 

Musa Saltik - "logo" naszej firmy :), przewodnik górski, ogarniacz wszystkiego na miejscu w Turcji.  Urodzony na stokach Araratu na wysokości 2600 m n.p.m. w kurdyjskim namiocie nomadzkim. Przed laty pasterz górski znający każdą ścieżkę, także tę niewidoczną, na Araracie. Wędrownik górski z gpsem w głowie zamiast mapy, miłośnik polskich gór, choć nie przepada za Babią Górą :) Pójdziecie z nim także na Demawend w Iranie oraz Kazbek w Gruzji. Porozmawiacie z nim po kurdyjsku, turecku, rosyjsku i polsku. Mąż Asi.

 

 


Ali Saltik

 

 
Ali Saltik - Kolejny z braci. Silny i mocny miejscowy przewodnik górski oddany turystom, których w razie czego weźmie na plecy i doniesie do szczytu. Niezastąpiony i doskonały kucharz podczas naszych wypraw. Poprowadzi Was także po trudnych stokach Suphan Dagi i na pewno nie wyprowadzi na manowce.

 

 


Yakup6a

 

Yakup Saltik - Najmłodszy z braci Saltików. Miejscowy przewodnik górski. Ma kilkuletnie doświadczenie górskie na Araracie. Niestraszne mu zimowe warunki. Zanim został przewodnikiem przemierzał ścieżki Araratu z końmi bagażowymi. Pojedziecie z nim także na Damavand w Iranie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb