Wyprawa MAJÓWKA NA ARARACIE (8 dni) - kod: A-MAJ8

Termin:

28.04 - 05.05.2018 (8 dni)  WOLNE MIEJSCA

Wyprawa na Ararat - Majówka Wyprawa na Ararat - Majówka Wyprawa na Ararat - Majówka Wyprawa na Ararat - Majówka

PLAN WYPRAWY - MAJÓWKA 2018

Dzień 1 – Warszawa-Stambuł. Wylot z Warszawy do Stambułu, nocleg w hotelu w Stambule*.

Dzień 2 – Stambuł-Van-Dogubayazit. Wylot ze Stambułu do Van*, odbiór grupy z lotniska w Van, zwiedzanie twierdzy Van, jedziemy do Doğubeyazit około 3 godzin, po drodze postój przy wodospadach Muradiye; zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wychodzimy wspólnie na kolację do restauracji. Nocujemy w hotelu.

Dzień 3 – Dogubayazit-Ararat obóz 3300 m n.p.m. Po śniadaniu w hotelu około godziny 8.00-9.00 wjeżdżamy busem do podnóża Araratu do wysokości 2100 m n.p.m. Tu nasze duże bagaże są pakowane na konie, my dostajemy lunch-pakiety do małych plecaków i stąd zaczynamy trekking do obozu umiejscowionego na wysokości 3300-3500 m n.p.m (tam gdzie dadzą dojść konie i będzie dogodne miejsce na rozłożenie obozu). Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy.

Dzień 4 – Ararat obóz - 3800 m n.p.m. - obóz. Jemy śniadanie w obozie i mamy dzień aklimatyzacji. Idziemy do wysokości 3800-4200 m n.p.m., a następnie wracamy obozu na obiado-kolację. Nocujemy w namiotach.

Dzień 5 – Ararat obóz - szczyt 5137 m n.p.m. - obóz.  Jemy śniadanie około godziny 1.00 i około godziny 2.00 wychodzimy z obozu na szczyt. Wejście na szczyt zajmuje około 7-12 godzin. Na wysokości około 4800 m n.p.m., tam gdzie zaczyna się wieczny śnieg i lód zakładamy raki. Po zdobyciu szczytu schodzimy do obozu – zajmie nam to około 5-7 godzin. Na miejscu czeka nas ciepła obiado-kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 6 – Ararat obóz - Dogubayazit. Po śniadaniu około godziny 9.00 schodzimy do busa. Zajmie nam to około 3-4 godzin. Jedziemy do hotelu. Obiad. Odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 – Dogubayazit. To dzień rezerwowy** na wypadek złej pogody na Araracie. Jeśli dzień jest niewykorzystany na górze na życzenie grupy zostanie zorganizowana wycieczka po okolicach lub na wyspę Akdamar. Nocleg w hotelu w Dogubayazit lub w Van w zależności od wybranej opcji wycieczkowej.

Dzień 8 – Dogubayazit-Van. Po śniadaniu jedziemy na lotnisko w Van i lecimy do Stambułu, a następnie do Polski.*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty ARARATTREK.PL
**w zależności od wykorzystania (lub nie) rezerwowego dnia na Araracie program może ulec lekkim zmianom


Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - A-MAJ8.

ARARATTREK.PL Joanna Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek.pl Joanna Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb