Wyprawa MAJÓWKA NA ARARACIE (8 dni) - kod: A-MAJ8

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcą wykorzystać wolne dni majówkowe, a przy okazji nie straszny im zimowo-wiosenny śnieg na Araracie. Trzeba pamiętać o tym, że o tej porze roku na Araracie może być jeszcze zima, śnieg po kolana oraz bardzo niestabilne warunki pogodowe. W tym okresie rozbijamy tylko jeden obóz na wysokości, do której dojdą konie z naszymi bagażami (może to być 3100 m, a może być i 3500 m n.p.m), wobec czego start na szczyt odbywa się z wysokości około 3100-3500 m n.p.m. Dlatego też na tę wyprawę zapraszamy osoby z dobrą kondycją i z doświadczeniem w wyprawach zimowych. Sam trekking na Ararat trwa 4 dni, a wraz z dniem rezerwowym i dojazdem całość zamyka się w 8 dniach. 

INFORMUJEMY, że obecnie nie mamy oficjalnego (rządowego) pozwolenia na organizowanie trekkingu na Ararat, ale byliśmy w miejscowym biurze żandarmerii w Dogubayazit i otrzymaliśmy informację: "Nie potwierdzamy niczego na piśmie, ale nie sprzeciwiamy się organizowanym trekkingom na Ararat". W roku 2018 zrealizowaliśmy w ten sposób 7 wypraw na Ararat w miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień.

27.04 - 04.05.2019 (8 dni)  WYPRAWA POTWIERDZONA! WOLNE MIEJSCA

Wyprawa na Ararat - Majówka Wyprawa na Ararat - Majówka Wyprawa na Ararat - Majówka ararat w turcji 5137 m npm

PLAN WYPRAWY - MAJÓWKA 2019

Dzień 1 – Warszawa-Stambuł. Wylot z Warszawy do Stambułu, nocleg w hotelu w Stambule*.

Dzień 2 – Stambuł-Igdir-Dogubayazit. Wylot ze Stambułu do Igdiru*, odbiór grupy z lotniska w Igdir, a następnie przejazd do Doğubeyazit (1h), zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 – Dogubayazit - Ararat obóz bazowy. Po śniadaniu w hotelu około godziny 8.00-9.00 wjeżdżamy busem do podnóża Araratu do wysokości 2100 m n.p.m. Tu nasze duże bagaże są pakowane na konie, my dostajemy lunch-pakiety do małych plecaków i stąd zaczynamy trekking do obozu umiejscowionego na wysokości 3300-3500 m n.p.m (tam gdzie dadzą dojść konie i będzie dogodne miejsce na rozłożenie obozu). Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy.

Dzień 4 –  Obóz bazowy - 3800 m n.p.m. - obóz bazowy. Jemy śniadanie w obozie i mamy dzień aklimatyzacji. Idziemy do wysokości 3800-4200 m n.p.m., a następnie wracamy obozu na obiado-kolację. Nocujemy w namiotach. Możliwość rezygnacji z tego dnia za zgodą wszystkich uczestników tej wyprawy.

Dzień 5 – Obóz bazowy - szczyt 5137 m n.p.m. - obóz bazowy.  Jemy śniadanie około godziny 1.00 i około godziny 2.00 wychodzimy z obozu na szczyt. Wejście na szczyt zajmuje około 7-12 godzin. Po zdobyciu szczytu schodzimy do obozu – zajmie nam to około 5-7 godzin. Na miejscu czeka nas ciepła obiado-kolacja i nocleg w namiotach. Możliwość zejścia tego dnia do wyskości 2100 m n.p.m. i przejazd do miasta, jeśli cała grupa wydała na to zgodę.

Dzień 6 – Ararat obóz - Dogubayazit. Po śniadaniu około godziny 9.00 schodzimy do busa. Zajmie nam to około 3-4 godzin. Jedziemy do hotelu. Po obiedzie wycieczka po okolicach. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 – Dogubayazit. To dzień rezerwowy** na wypadek złej pogody na Araracie. Jeśli dzień jest niewykorzystany na górze na życzenie grupy zostanie zorganizowana wycieczka do gorących żródeł w Diyadin oraz Jezioro Rybne, gdzie odbędzie się piknik z grillowaniem. Nocleg w namiotach (lub w hotelu w Dogubayazit, jeśli grupa nie zdecyduje się na nocleg nad jeziorem). 

Dzień 8 – Powrót do domu. Po śniadaniu jedziemy na lotnisko w Igdir i lecimy do Stambułu, a następnie do Polski.*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty ARARATTREK.PL
**w zależności od wykorzystania (lub nie) rezerwowego dnia na Araracie program może ulec lekkim zmianom


Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - A-MAJ8.

Więcej w tej kategorii: Wyprawa MAJÓWKA na Damavandzie »

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb