Wyprawa do Gruzji na LAILĘ i po SWANETII - kod: LS8

Termin: 
15.07-22.07.2017 WYPRAWA ZAKOŃCZONA! ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU!

Wielki Kaukaz Wielki Kaukaz Wielki Kaukaz Wielki Kaukaz

Ogólny PLAN WYPRAWY na LAILĘ i po SWANETII w Gruzji

Dzień 1 – Wylot z Polski i przylot do Gruzji. Wylot z Warszawy do Batumi*. Odpoczynek w hostelu w Batumi, następnie spacer wzdłuż nadmorskiej promenady, obiad w restauracji. Nocleg w hostelu w Batumi.

Dzień 2 – Mestia. Przejazd do stolicy Swanetii - Mestii. Wybierzemy się na spacer po Mestii, a następnie odwiedzimy muzeum Mikhaila Khergianiego. Kolację zjemy w restauracji, gdzie będziemy mieli również możliwość usłyszenia koncertu w wykonaniu lokalnego zespołu ludowego "Kviria". Nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 3 – Mestia – Zkhumari - Chiszdi. Rozpoczęcie akcji górskiej na szczyt Laila (4008 m n.p.m.). Pierwszego dnia osiągniemy wysokość około 2200 m n.p.m., gdzie rozbijemy obóz pod przełęczą Chiszdi (3228 m n.p.m.). Kolacja obozowa, nocleg w namiotach.

Dzień 4 – Przełęcz Chiszdi. Rozpoczynamy podejście na przełęcz Chiszdi, skąd przy dobrej pogodzie będziemy mieli możliwość podziwiania widoków na wybitne szczyty Wielkiego Kaukazu - Uszbę (4710 m n.p.m.) i Elbrus (5642 m n.p.m.). Po zejściu z przełęczy rozbijemy obóz uderzeniowy na wysokości około 2900 m n.p.m. w okolicach lodowca Laili. Kolacja obozowa, nocleg w namiotach.

Dzień 5 – Wyjście na szczyt Laili. Nocne wyjście na szczyt. Po zdobyciu szczytu i zejściu do obozu krótki odpoczynek, a następnie zejście do Zkhumari. Zakończenie akcji górskiej na Laili. Przejazd do Mestii, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 6 – Wycieczka po swańskich wioskach. Po śniadaniu w domu gościnnym wybierzemy się na całodzienną wycieczkę do jednego z najwyżej położonych zespołów wiosek w Europie - Uszguli, Chazhaszi Czwibiani, Zhibiani oraz Murqmeli. Wjedziemy na wysokość 2100 m n.p.m., skąd dalej pieszo dotrzemy do stóp najwyższego szczytu Gruzji - Szchary (5193 m n.p.m.). Obiadokolacja i nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 7 – Mestia - Tbilisi. Przelot z Mestii do Tbilisi lokalnymi liniami lotniczymi. Lot stanowi atrakcję samą w sobie - będziemy mieli okazję podziwiać Wielki Kaukaz z okien samolotu. Po przylocie przejazd do hostelu w Tbilisi z podmiejskiego lotniska w Natakhtari, a następnie po krótkim odpoczynku wybierzemy się na zwiedzanie Tbilisi. Nocleg w hostelu w Tbilisi.

Dzień 8 – Powrót. Transfer na lotnisko w godzinach porannych i lot do Polski.*

(Wyprawę można wydłużyć do 16 dni – szczegóły: Wyprawa Trzy Szczyty Wielkiego Kaukazu

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - LS8.

 

ARARATTREK.PL Joanna Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek.pl Joanna Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb