Trekking w Gruzji na LAILĘ i po SWANETII - kod: LS9

jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy chcieliby zasmakować klimatów gruzińskich chodząc po wysokich górach i zwiedzając ciekawe miejsca w Gruzji, a nie mają zbyt długiego urlopu. Ta wyprawa jest częścią naszej dłuższej Wyprawy Na Szczytach Wielkiego Kaukazu. Podczas tej górskiej przygody zdobędziesz jeden szczyt Wielkiego Kaukazu: Lailę (4008 m n.p.m, a także odwiedzisz jeden z najciekawszych miejsc kraju Swanetię. Do zobaczenia będą przepiękne gruzińskie krajobrazy. Na naszej wyprawie trekkingowej będzie można poznać kulturę gruzińską i jej tradycje, posłuchać miejscowej muzyki, a co najważniejsze codziennie zajadać się miejscowymi smakam: chinkali, chaczapuri, kubdari, czachochbili oraz wypić wyśmienite gruzińskie win, a także legendarną czaczę :) W planie również całodzienna wycieczka na koniach! Wyprawa wymaga przeciętnej kondycji. Góra nie jest bardzo wymagająca kondycyjnie, a część naszych bagaży poniosą konie. Program realizujemy we współpracy z lokalnym biurem wyprawowym specjalizującym się w trekkingach i wyprawach w Gruzji.

Termin: 
27.07 - 04.08.2019 TREKKING POTWIERDZONY! WOLNE MIEJSCA! 

Jeśli masz więcej czasu i sił możesz wziąć udział w wyprawie, której częścią jest przedstawiany tutaj trekking.

Wyprawa Na Szczytach Wielkiego Kaukazu (17 dni)

Natomiast jeśli jesteś zaawansowany w wyprawach górskich zajrzyj do naszego programu na Lailę i Tetnuldi.

Wyprawa na Lailę i Tetnuldi (10 dni)

Wielki Kaukaz Wielki Kaukaz Wielki Kaukaz Wielki Kaukaz

Ogólny PLAN TREKKINGU na LAILĘ i po SWANETII w Gruzji

Dzień 1 – Wylot z Polski i przylot do GruzjiWylot z Warszawy do Batumi lub Kutaisi*. Odpoczynek po podróży. Nocleg w hostelu w Batumi lub Kutaisi.

Dzień 2 – Mestia. Przejazd do stolicy Swanetii - Mestii. Wybierzemy się na spacer po Mestii, a następnie odwiedzimy muzeum Mikhaila Khergianiego. Kolację zjemy w restauracji, gdzie będziemy mieli również możliwość usłyszenia koncertu w wykonaniu lokalnego zespołu ludowego "Kviria". Nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 3 – Mestia – Zkhumari - Chiszdi. Rozpoczęcie akcji górskiej na szczyt Laila (4008 m n.p.m.). Pierwszego dnia osiągniemy wysokość około 2200 m n.p.m., gdzie rozbijemy obóz pod przełęczą Chiszdi (3228 m n.p.m.). Kolacja obozowa, nocleg w namiotach.

Dzień 4 – Przełęcz Chiszdi. Rozpoczynamy podejście na przełęcz Chiszdi, skąd przy dobrej pogodzie będziemy mieli możliwość podziwiania widoków na wybitne szczyty Wielkiego Kaukazu - Uszbę (4710 m n.p.m.) i Elbrus (5642 m n.p.m.). Po zejściu z przełęczy rozbijemy obóz uderzeniowy na wysokości około 2900 m n.p.m. w okolicach lodowca Laili. Kolacja obozowa, nocleg w namiotach.

Dzień 5 – Wyjście na szczyt Laili. Nocne wyjście na szczyt. Po zdobyciu szczytu i zejściu do obozu krótki odpoczynek, a następnie zejście do Zkhumari. Zakończenie akcji górskiej na Laili. Przejazd do Mestii, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 6 – Wycieczka po swańskich wioskach. Po śniadaniu w domu gościnnym wybierzemy się na całodzienną wycieczkę do jednego z najwyżej położonych zespołów wiosek w Europie - Uszguli, Chazhaszi Czwibiani, Zhibiani oraz Murqmeli. Wjedziemy na wysokość 2100 m n.p.m., skąd dalej pieszo dotrzemy do stóp najwyższego szczytu Gruzji - Szchary (5193 m n.p.m.). Obiadokolacja i nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 7 – Swanetia na koniach. Na dziś przewidziana jest wycieczka na konno-piesza do stóp najwyższego szczytu Gruzji - Szchary. Po wycieczce wracamy do Ushguli, a następnie przejedziemy o Mestii, gdzie będzie możliwość pójścia na koncert miejscowej kapeli ludowej. Nocleg w domu gościnnym w Mestii.

Dzień 8 – Kutaisi/Tbilisi. Po śniadaniu przelot lub przejazd z Mestii do Tbilisi (lub Kutaisi). Czas wolny w Tbilisi, spacery, zakupy pamiątek. Nocleg w hoteliku rodzinnym.

Dzień 9 – Powrót. Transfer na lotnisko i powrót do domu*.

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan trekkingu) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - LS9.

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb