KAZBEK wyprawa do Gruzji - kod: KAZ10

Termin: 
01.09-10.09.2017 WYPRAWA POTWIERDZONA! WOLNE MIEJSCA!

Wyprawa na Kazbek w Gruzji Wyprawa na Kazbek w Gruzji Wyprawa na Kazbek w Gruzji Wyprawa na Kazbek w Gruzji

Ogólny PLAN WYPRAWY KAZBEK (Lodowy Szczyt) w Gruzji

Dzień 1 – Wylot z Polski. Wylot z Polski w godzinach wieczornych do Tbilisi.*

Dzień 2 – Przylot do Gruzji i okolice Kazbegi. Transfer z lotniska do Kazbegi. Lunch, odpoczynek, a następnie wycieczka po okolicy – monastyr Świętej Trójcy (gruz. Cminda Sameba), źródła wód mineralnych, a następnie kolacja w restauracji z widokiem na góry.

Dzień 3 – Na Kazbek! Zaczynamy akcję górską na Kazbek (5047 m n.p.m.) od monastyru Świętej Trójcy. Dochodzimy do Sabertse. Nocleg w namiotach na wysokości ok. 2800 m n.p.m. nad rzeką.

Dzień 4 – Do Meteostancji. Po śniadaniu wyruszamy do stacji meteorologicznej – 3700 m n.p.m. Nocujemy w Meteostancji. 

Dzień 5 – Dzień aklimatyzacyjny. Wyjście aklimatyzacyjne na plateau na wysokości około 4200 m n.p.m., powrót. Nocujemy w Meteostancji.

Dzień 6 – Atak szczytowy - Kazbek. W godzinach nocnych wyruszamy na szczyt. Zajmie nam około 10 godzin. Wracamy na wysokość 3700 m n.p.m. do stacji meteorologicznej i tam nocujemy.

Dzień 7 – Dzień rezerwowy/Okolice Kazbegi. Zejście do Gergeti lub dzień rezerwowy lub w przypadku wcześniejszego zejścia wycieczki w okolicach Kazbegi – w zależności od pogody i chęci grupy do wyboru (1) Wąwóz Dariali i wodospad Gveleti (2) Dolina Truso (3) Juta i wycieczka na przełęcz Chaukhi. Wieczorem czeka nas udział w prawdziwej tradycyjnej gruzińskiej uczcie zwanej suprą!

Dzień 8 – Dzień dla zmysłów. Po śniadaniu jedziemy do Kachetii. Zwiedzamy XI-wieczny monastyr Alaverdi, potem kosztujemy lokalnych specjałów w Matsoni House, następnie odwiedzimy mury starożytnej akademii Ikalto. Stamtąd udamy się dawnej stolicy Gruzji – Gremi oraz dalej do Kwarelii, gdzie czeka nas degustacja wina u największych lokalnych producentów. Następnie czeka nas wielka atrakcja – udamy się do lokalnej winnicy, gdzie weźmiemy udział tym razem w suprze w wydaniu kachetyńskim! Zobaczymy m.in. tradycyjne metody wypieku chleba w piecach toni, destylację wódki lub gruzińskiej grappy tzw. cza-czy, wyrób tzw. gruzińskiego snickersa- czurczcheli (wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w przygotowaniu w/w produktów!). Następnie zasiądziemy do stołu, przy którym ugości nas prawdziwy gospodarz-tamada oraz lokalny zespół folkowy. Nocleg w domu gościnnym w Kachetii lub w hostelu w Tbilisi.

Dzień 9 – Kachetia - Tbilisi. Wracamy do stolicy, gdzie mamy wolny czas na zakupy i spacery uliczkami miasta. Nocleg w hostelu w Tbilisi.

Dzień 10 – Powrót. Lot do Polski*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - KAZ10.

ARARATTREK.PL Joanna Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek.pl Joanna Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb