KAZBEK - Wyprawa w Gruzji - kod: KAZ9

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby zasmakować klimatów gruzińskich, zdobyć jeden z najwyższych szczytów Gruzji, a zarazem najsłynniejszy - Kazbek (5033 m n.p.m.), obejrzeć kilka zabytków Gruzji, uczestniczyć w tradycyjnej kolacji gruzińskiej (z toastami :) ) Wyprawa trwa 9 dni. Wyprawę Kazbek proponujemy osobom, które samodzielnie dolecą do miasta Tbilisi w Gruzji. Nasze przewodnictwo na tej wyprawie zaczyna się bowiem od odbioru grupy z lotniska w Gruzji i kończy odwiezieniem na lotnisko w Tbilisi. Na wyprawę zapraszamy osoby z dobrą kondycją. Wejście na Kazbek wymaga technicznego przeszkolenia, które organizujemy w dniu aklimatyzacyjnym. Używamy sprzętu specjalistycznego: raki, czekany, uprzęże, kaski. Program realizujemy we współpracy z miejscowym biurem specjalizującym się w organizacji wypraw górskich w Gruzji.  

Terminy: 
20.07 – 28.07.2019 WOLNE MIEJSCA!
10.08 – 18.08.2019 WYPRAWA POTWIERDZONA! WOLNE MIEJSCA!
31.08 – 08.09.2019 WOLNE MIEJSCA!

Wyprawa na Kazbek w Gruzji Wyprawa na Kazbek w Gruzji Wyprawa na Kazbek w Gruzji Wyprawa na Kazbek w Gruzji

Ogólny PLAN WYPRAWY KAZBEK (Lodowy Szczyt) w Gruzji

Dzień 1 – Wylot z Polski. Wylot z Polski w godzinach wieczornych do Tbilisi.*

Dzień 2 – Przylot do Gruzji i okolice Kazbegi. Transfer z lotniska do Kazbegi. Czas wolny i odpoczynek, a wieczorem odprawa przed akcją górską. Nocleg w domu gościnnym.

Dzień 3 – Gereti - Sabertse. Zaczynamy akcję górską na Kazbek (5033 m n.p.m.) od monastyru Świętej Trójcy. Dochodzimy do Sabertse. Nocleg w namiotach na wysokości ok. 2800 m n.p.m. nad rzeką.

Dzień 4 – Do Meteostancji. Po śniadaniu wyruszamy do stacji meteorologicznej – 3653 m n.p.m. Nocujemy w namiotach. 

Dzień 5 – Dzień aklimatyzacyjny. Wyjście aklimatyzacyjne na plateau na wysokości około 4200 m n.p.m., powrót. Nocujemy w namiotach.

Dzień 6 – Atak szczytowy - Kazbek. W godzinach nocnych wyruszamy na szczyt. Zajmie nam około 10 godzin. Wracamy do stacji meteorologicznej i nocujemy w namiotach.

Dzień 7 – Dzień rezerwowy/dzień regeneracji. Zejście do Gergeti lub dzień rezerwowy lub w przypadku wcześniejszego zejścia wycieczki w okolicach Kazbegi – w zależności od pogody i chęci grupy do wyboru. Dla każdego chętnego uczestnika (bez opłat) półgodzinny masaż! A wieczorem kolejna atrakcja - czeka nas udział w prawdziwej tradycyjnej gruzińskiej uczcie zwanej suprą! Nocleg w domu gościnnym.

Dzień 8 – Tbilisi. Przejazd do Tbilisi. W drodze zahaczymy o winiarnię :) W stolicy Gruzji - czas wolny, zakupy, spacery. Nocleg w hostelu.

Dzień 9 – Powrót. Poranny lot do Polski*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - KAZ9.

 

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb