Wycieczka WOKÓŁ JEZIORA VAN (10 dni) - kod: JV10

jest przeznaczona dla osób chcących zasmakować wschodnich klimatów tureckich, które nie boją się spania w namiocie. Kilka nocy spędzimy właśnie w ten sposób. Będziemy spać na kempingach, które oferują miejsce na namiot, ale nie ma na nich zaplecza sanitarnego. Za to jest mnóstwo natury, a wykąpać można się w jeziorze. W ciągu 8 dniowej "objazdówki" zobaczymy najpiękniejsze zabytki skupione wokół największego jeziora w Turcji – Van. Rzucimy okiem na Ararat – najwyższą górę Turcji, który być może skusi nas na wyprawę na Ararat na kolejnym wyjeździe z Ararattrek’iem. Na wycieczkę można zabrać aktywne dzieci, które lubią zwiedzać i nie męczy ich przemieszczanie się z miejsca na miejsce. W czasie tej wycieczki podziwiamy przede wszystkim na własnych nogach spędzając w busie do 3 godzin (non stop). Trzymamy się planu wycieczki, jednak nikogo nie popędzamy i dajemy sobie nawzajem dużo czasu na podziwianie. Ostatnie dwa dni są luźniejsze, więc nawet jeśli coś nam wypadnie w środku trasy możemy połączyć te dwa dni w jeden nie tracąc żadnych widoków i zabytków. Czy ten opis „objazdówki – busówki” nie jest zachęcający? 

Termin:
16.07 - 25.07.2019 WOLNE MIEJSCA

Twierdza Cavustepe Wulkan Nemrut Dagi Ormiański zabytek na wulkanie Nemrut Ormiański cmentarz na wyspie Akdamar

PLAN WYPRAWY WOKÓŁ JEZIORA VAN

Dzień 1 – Warszawa-Stambuł. Przylot do Stambułu, nocleg w Stambule*

Dzień 2  Stambuł-Van-Dogubayazit. Przylot do Van*, spotkanie na lotnisku, przejazd do twierdzy Van. Następnie przejazd do Dogubayazit, a po drodze postój przy malowniczych wodospadach Muradiye. Po południu wycieczka po najbliższych okolicach (pałac Ishak Pasha, park Arki Noego, krater po meteorycie), nocleg w hotelu w Dogubayazit.

Dzień 3 – Wycieczka po okolicach Araratu.  Po śniadaniu w hotelu czas wolny. Następnie spotkanie z grupą schodzącą z Araratu i razem idziemy do hamamu – tureckiej łaźni. Następnie wybierzemy się na wycieczkę po ciekawostkach w okolicy – Ishak Pasha Sarayi, Park Arki Noego, krater po meteorycie. Nocujemy w hotelu.

Dzień 4 – Jezioro Rybne. Po śniadaniu jedziemy nad Jezioro Rybne, gdzie odbędzie się piknik*. Znad jeziora przy dobrych warunkach pogodowych rozpościera się piękny widok na Ararat. Można udać się na spacer wokół jeziora, a jeśli będzie właściciel łódki może uda się zrobić krótki rejs  po jeziorze. Jeśli będą dobre warunki nocleg w namiotach nad jeziorem. W innym przypadku powrót do Dogubayazit i nocleg w hotelu.

Dzień 5 – U stóp Suphan Dagi. Po śniadaniu biwakowym rozpoczynamy wycieczkę wokół Jeziora Van. Z Dogubayazit jedziemy na północną stronę jeziora do miasteczka Adilcevaz, tam wdrapujemy się na niewielkie wzgórze do twierdzy. Następnie jedziemy nad jezioro Aygir położone u stóp wielkiego wulkanu Suphan Dagi, który liczy 4058 m n.p.m. W jeziorze oczywiście można się wykąpać. Obiado-kolacja biwakowa. Rozbijamy namioty na niewielkim kempingu i tam nocujemy.

Dzień 6 – Wulkan Nemrut Dagi. Jedziemy w kierunku zachodnim do miasteczka Ahlat, gdzie oglądamy - grobowiec (Ulu Kumbet) i ogromny cmentarz seldżucki. Następnie jedziemy do wulkanu Nemrut Dagi - za ostatnią wsią wysiadamy z busa i wędrujemy na jeden z najwyższych punktów wulkanu, po drodze mijając starą budowlę ormianską, skąd rozpościera się przepiękny widok na cały wulkan. Schodzimy inną stroną do busa, który czeka na nas na przełęczy i podjeżdżamy na nasze miejsce noclegowe. Rozkładamy namioty i śpimy na niewielkim kempingu nad jeziorem.

Dzień 7 – Wyspa Akdamar. Po biwakowym śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę i odbijamy od głównej drogi jadąc wzdłuż jeziora w stronę wsi Altinsac. Po drodze wysiadamy i wspinamy się na niewielkie wzgórze, na którym znajdują się rzadko odwiedzane ruiny ormiańskiego kościoła św. Tomasza (mamy nadzieję, że jeszcze tam są!). Stamtąd mamy kolejny piękny widok na jezioro Van. Wracamy do głównej drogi i dojeżdżamy do promu na wyspę Akdamar, gdzie znajduje się średniowieczny ormiański kościół. Będzie można wejść na niewielką górkę i podziwiać wyspę z góry, a także będzie możliwość kąpieli w jeziorze Van. Po atrakcjach wyspy Akdamar jedziemy w stronę miasta Van. Zatrzymujemy się po drodze przy starym grobowcu i cmentarzu w Gevas. Dojeżdżamy do hotelu w Van, w którym nocujemy.

Dzień 8 –  Okolice Van. Po śniadaniu w hotelu wycieczka do ruin średniowiecznej urartyjskiej twierdzy Cavustepe oraz kurdyjskiego zamku Hosap. Jeśli grupa będzie miała ochotę pojedziemy na plażę poleniuchować przed powrotem do domu. Nocleg w hotelu w Van.

Dzień 9 - Twierdza Van. Po śniadaniu w hotelu jedziemy obejrzeć starą twierdzę w Van oraz pozostałości starego Vanu. Następnie odwiedzimy koty z Vanu (Van Kedisi) w specjalnym domu, gdzie są hodowane (Van Kedi Evi). Potem czas wolny, zakupy przed wyjazdem. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

Dzień 10 –  Powrót do domu. Transfer na lotnisko w Van, przelot do Stambułu, a następnie powrót do PL*

*program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty ARARATTREK.PL

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - JV10.

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb