Wyprawa ALAM KUH I DAMAVAND - IRAN (13 dni)
kod: DAM-ALAM13

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy mają chęć wejść na dwa najwyższe szczyty Iranu - Damavand - 5610 m n.p.m. i Alam Kuh - 4848 m n.p.m. Wyprawę można zamknąć w 11 dniach wliczając także optymalny dojazd. Sama wyprawa na Alam Kuh trwa 4 dni, a na Damavand - 5 dni. Wraz z dniami rezerwowymi i dojazdem całość zamyka się w 13 dniach. 

Termin: 
Na życzenie dla grupy minimum 4 osoby

Alam Kuh w Iranie Alam Kuh w Iranie Damavand w Iranie Damavand w Iranie

PLAN WYPRAWY na ALAM KUH (Alam Kooh) i DAMAVAND (Demawend) w Iranie

Dzień 1 – Warszawa-Teheran. Przylot do Teheranu wczesnym rankiem (w nocy)*, przejazd do hotelu, nocleg-odpoczynek, wolny czas w Teheranie, nocleg.

Dzień 2 – Teheran-Roundbarak. Przejazd wsi Roudbarak, położonej na wysokości 2300 m n.p.m. Nocleg w schronisku górskim.

Dzień 3 – Roundbarak-obóz na 3800 m n.p.m. Przejazd do wysokości 2800 m n.p.m. Trekking (około 3 godzin) do wysokości 3800 m n.p.m. Nocleg w obozie.

Dzień 4 – Wejście na szczyt. Wejście na szczyt Alam Kuh (4848 m n.p.m.) około 5 godzin i zejście do obozu. Nocleg w obozie. 

Dzień 5 – 3800 m n.p.m.-Roudbarak. Powrót do Roudbarak. Nocleg w schronisku w Roudbarak.  

Dzień 6 – Roudbarak-Polour (Camp 1). Przejazd do schroniska w Polur; pobyt w górskiej wiosce; nocleg w schronisku w Polur. 

Dzień 7 – Polur (Camp1)-Gosfandsara (Camp 2). Po śniadaniu zaczyna się nasza wędrówka. Idziemy do obozu 2, położonego na wysokości 3000 m n.p.m. Tam nocleg w namiotach.

Dzień 8 – Gosfandsara (camp 2)-Bargah (Camp 3). Po śniadaniu kontynuujemy podejście. Idziemy do obozu Bargah na wysokość 4200 m n.p.m., nocleg w schronisku lub namiotach.

Dzień 9 – Bargah-5000 m n.p.m.-Bargah. Dzień aklimatyzacji; podejście do wysokości ok. 5000 m n.p.m. Zejście do Bargah. Nocleg w schronisku lub namiotach.

Dzień 10 – Bargah-szczyt 5610 m n.p.m.-Bargah. Dzień szczytowy, śniadanie ok. godz. 3.00, wyjście z obozu na szczyt ok. 4.00. Wejście na szczyt zajmuje około 7-10 godzin. Po zdobyciu szczytu zejście do 2. obozu – Bargah. Nocleg w schronisku lub namiotach.

Dzień 11 – Bargah-Teheran. Po śniadaniu zejście do busa i przejazd do Teheranu do hotelu. Spacery po Teheranie. Nocleg w hotelu w Teheranie.

Dzień 12 – Teheran. Dzień rezerwowy na wypadek złej pogody na Damavandzie. Jeśli niewykorzystany na górze mamy czas na spokojne zwiedzanie Teheranu (bazary, muzea) lub wycieczkę na górę Tochal, z której rozpościera się widok na Teheran i okolice. Nocleg w hotelu w Teheranie.

Dzień 13 – Powrót do domu. Zakończenie wyprawy. Wylot do Polski*. 

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"
**w zależności od wykorzystania (lub nie) rezerwowego dnia na Damavandzie program może ulec lekkim zmianom

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - DAM-ALAM13.

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb