Zimowa wyrypa w FAGARASZACH
Trzy najwyższe szczyty Rumunii: Moldoveanu 2544 m n.p.m., Negoiu 2535 m n.p.m. Vistea Mare 2527 m n.p.m. (9 dni) - kod: zFAG9

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w wędrówkach w trudniejszych zimowych warunkach. Ta górska wyprawa trekkingowa może być również próbą wytrwałości i przetarciem przed wyższymi górami pokrytymi przez cały rok śniegiem. Na tej wyprawie przydatna będzie umiejętność posługiwania się rakami i czekanem. Będziemy chodzić w kaskach i uprzężach. Będą także dni, kiedy w plecaku trzeba będzie przenieść więcej niż tylko lekką przegryzkę. Jedna – dwie noce to także nocleg w obozowych warunkach. Brrr… Nie zwątpiliście? Świetnie, bo to będzie niezapomniana zimowa przygoda w rumuńskich Karpatach. Góry Fogaraskie są najwyższym pasmem Karpat Południowych, a także całej Rumunii. Są położone w środkowej części kraju. Najwyższe szczyty tego pasma to Moldoveanu 2544 m n.p.m., Negoiu 2535 m n.pm., Vistea Mare 2527 m n.p.m.. Moldovenau jest najwyższym szczytem Rumunii. W sezonie zimowym zdobycie tych szczytów stanowi duże wyzwanie ze względu na warunki klimatyczne. Na naszej wyprawie będziemy próbować zdobyć wszystkie trzy szczyty, ale nie gwarantujemy zdobycia zimą Moldoveanu. Wyprawy górskie w Rumunii organizujemy z miejscowymi przewodnikami górskimi.

Terminy: 
Na życzenie dla grupy minimum 4 osoby (styczeń - marzec)

Fogarasze Fogarasze Fogarasze Fogarasze

Ogólny PLAN WYPRAWY po Górach Fogaraskich w Rumunii

Dzień 0 (13.01.2017) – Wieczorny wyjazd z Warszawy.

Dzień 1Przyjazd do Rumunii. Przyjazd do Braszowa (Brasov) w Rumunii. Przygotowanie do wyprawy. Nocleg.

Dzień 2 – Schronisko Negoiu. Przygotowanie i wyjazd w Fogarasze i wejście do schroniska Negoiu położonego na wysokości 1546m. Nocleg w schronisku.

Dzień 3 – Szczyt Negoiu. Wejście na drugi najwyższy szczyt masywu górskiego i całej Rumunii czyli zdobywamy szczyt Negoiu 2535 m n.p.m. Nocleg w schronisku.

Dzień 4 – Odpoczynek. Zejście na dół i transfer do Braszowa. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 5 Schronisko Turnuri. Przygotowanie i wyjazd w Fogarasze oraz podejście do schroniska Turnuri, które jest położone na wysokości 1520 m. Wędrówka zajmie nam około 4-6 godzin. Nocleg w schronisku.

Dzień 6 Schronisko Podragu. Dalsze wejście do głównego grzbietu Fogaraszy i dojście do schroniska Podragu położonego na wysokości 2136 m n.p.m.. Podczas zimy schronisko jest zamknięte. Śpimy w chacie w zimowych biwakowych warunkach.

Dzień 7 Vista Mare i Moldovenau. Wejście na dach Rumunii, czyli szczyt Moldoveanu.Najpierw zdobywamy Vistea Mare o wysokości 2527m, który jest trzecim najwyższym szczytem Gór Fogaraskich i całej Rumunii, a następnie Moldoveanu, na wysokości – 2544m – najwyższym szczycie Fogaraszów oraz Rumunii. Nocleg w naszej biwakowej chatce lub w schronisku Turnuri. Dzień 8 – Zejście z gór do Braszowa. Nocleg w hotelu w Braszowie.

Dzień 9Powrót do domu. Po śniadaniu wyruszamy do Polski Zakończenie wyprawy. 

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - zFAG9.

 

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb