Wyprawa DAMAVAND PLUS zwiedzanie w Iranie (15 dni) - kod: DAMp15

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy mają chęć wejść na najwyższy szczyt na Bliskim Wschodzie - Damavand (5610 m n.p.m.), a po trekkingu kontunuować pobyt w Iranie oglądając najciekawsze miejsca tego kraju. Sama wyprawa na Damavand trwa 5 dni, a wraz z dniem rezerwowym i dojazdem całość zamyka się w 8 dniach. Kolejne 7 dni to krótka wycieczka objazdowa po Iranie i zwiedzanie wspaniałych miejsc Iranu - Teheranu, Qomu, Kashanu, Isfahanu, Persepolis, Shirazu, Yazdu. 

Terminy: 
Na życzenie dla grupy minimum 4 osoby (można połączyć z naszymi terminami na Damavand)

Trekking na Damavand Trekking na Demawend wycieczka po Iranie wycieczka po Iranie 

Ogólny PLAN WYPRAWY DAMAVAND plus zwiedzanie w Iranie

Dzień 1 – Warszawa-Teheran. Przylot do Teheranu wczesnym rankiem (w nocy)*, przejazd do hotelu, nocleg-odpoczynek, wolny czas w Teheranie, nocleg.

Dzień 2 – Teheran-Polour (Camp 1). Przejazd do schroniska w Polur; wstępna aklimatyzacja; nocleg w schronisku w Polur.

Dzień 3 – Polur (Camp1)-Gosfandsara (Camp 2)-Bargah (Camp 3). Po śniadaniu jedziemy do wysokości 3000 m n.pm.. Po rozpakowaniu bagaży i przepakowaniu na konie idziemy do obozu Bargah na wysokość 4200 m n.p.m., nocleg w schronisku lub namiotach. 

Dzień 4 – Bargah-5000 m n.p.m.-Bargah. Dzień aklimatyzacji; podejście do wysokości ok. 5000 m n.p.m. Zejście do Bargah. Nocleg w schronisku lub namiotach.

Dzień 5 – Bargah-szczyt 5610 m n.p.m.-Bargah. Dzień szczytowy, śniadanie ok. godz. 3.00, wyjście z obozu na szczyt ok. 4.00. Wejście na szczyt zajmuje około 7-10 godzin. Po zdobyciu szczytu zejście do 2. obozu – Bargah. Nocleg w schronisku lub namiotach.

Dzień 6 – Bargah-Teheran. Po śniadaniu zejście do busa i przejazd do Teheranu do hotelu. Spacery po Teheranie. Nocleg w hotelu w Teheranie.

Dzień 7 – Teheran. Dzień rezerwowy na wypadek złej pogody na Damavandzie. Jeśli niewykorzystany na górze mamy czas na spokojne zwiedzanie Teheranu (bazary, muzea) lub wycieczkę na górę Tochal, z której rozpościera się widok na Teheran i okolice. Nocleg w hotelu w Teheranie.

Dzień 8 – Teheran – Shiraz. Przelot z Teheranu do Shirazu, które jest ważnym centrum kultury i sztuki Iranu. Zobaczymy m.in. twierdzę Karima Khana, grobowiec i park Hafeza, mauzoleum Shah-Cheragh, mozaiki różane w meczecie Nasira AlMolka, uniwersytet. Nocleg w Shirazie.

Dzień 9 – Shiraz – Persepolis – Shiraz. Zwiedzanie starożytnych ruin. Pierwszy przystanek to Persepolis – ruiny starożytnego miasta, założonego w 518 p.n.e. Następne miejsca to: Naghsh-e Rustam - wykute w skalnym klifie olbrzymie grobowce czterech perskich królów oraz Naqsh-e Rajab - miejsce ze skalnymi reliefami z około IV wieku naszej ery. Nocleg w Shiraz.

Dzień 10 – Shiraz – Yazd. Po śniadaniu wyruszamy z Szirazu do kolejnego ważnego miejsca w Iranie – Yazdu – jednego z najstarszych miast świata i jednego z najpiękniejszych miast Iranu. Nasza podróż do miasta otoczonego pustynią potrwa około 5-6 godzin. Nocleg w Yazd.

Dzień 11 – Yazd. Zwiedzanie Yazdu. Zobaczymy m.in. Wieże Milczenia i Świątynie Ognia. Udamy się na pustnię. Nocleg w Yazd.

Dzień 12 – Yazd – Isfahan. Przejazd do Isfahanu około 4 godzin. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. największy w Iranie Meczet Piątkowy, jeden z największych na świecie placów - Plac Immama Khomeiniego, zabytkowe mosty na rzece Zayandeh, ormiańskie kościoły, parki oraz bazary. Nocleg w hotelu w Isfahanie.

Dzień 13 – Isfahan – Kashan. Dalsze zwiedzanie Isfahanu. Popołudniu jedziemy do miasta Kashan, które jest położone na pustyni. Jest znane ze swoich dywanów, starych domów i zabytkowego bazaru. Słynie także z wody różanej. Nocujemy w hotelu w Kashan.

Dzień 14 – Kashan – Qom – Teheran. Jedziemy do Qom, który jest jednym z najświętszych miast Iranu. Wychował się tutaj słynny Chomeini. Zobaczymy tu wiele meczetów i szkół koranicznych. Wieczorem jedziemy do Teheranu lub zostajemy na noc w Qom.

Dzień 15 – Powrót. Wylot porannym samolotem do Polski wybranymi liniami lotniczymi*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"
**w zależności od wykorzystania (lub nie) rezerwowego dnia na Damavandzie program może ulec lekkim zmianom

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - DAMp15.

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb