Wyprawa DAMAVAND w IRANIE (8 dni) - kod: DAM8

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy mają chęć wejść na najwyższy szczyt na Bliskim Wschodzie. Wyprawa zamyka się w ośmiu dniach wliczając także optymalny dojazd, zatem wystarczy 5 dni urlopu, by zdobyć Damavand. Sam pobyt w górach trwa 5 dni. Wyprawa nie wymaga bardzo dobrej kondycji i nie jest trudna technicznie. Jednak należy być przygotowanym na bardzo długie podejście ze schroniska (4200 m n.p.m.) na szczyt (5610 m n.p.m.), czyli ponad 1000 metrów w górę. Trwa to od 7 nawet do 10 godzin. Potem czeka na nas jeszcze kilkugodzinne zejście do schroniska. 

Terminy: 
14.07 – 21.07.2019 WYPRAWA POTWIERDZONA! WOLNE MIEJSCA!

Inne terminy na życzenie

Wyprawa na Damavand 5610 m n.p.m. Wyprawa na Damavand 5610 m n.p.m. Wyprawa na Damavand 5610 m n.p.m. Wyprawa na Damavand 5610 m n.p.m.   

Ogólny PLAN WYPRAWY DAMAVAND (Demawend) w Iranie

Dzień 1 – Warszawa-Teheran. Przylot do Teheranu wczesnym rankiem (w nocy)*, przejazd do hotelu, nocleg-odpoczynek, wolny czas w Teheranie, nocleg.

Dzień 2 – Teheran-Polour (Camp 1). Przejazd do schroniska w Polur; wstępna aklimatyzacja; nocleg w schronisku w Polur.

Dzień 3 – Polur (Camp1)-Gosfandsara (Camp 2)-Bargah (Camp 3)Po śniadaniu jedziemy do wysokości 3000 m n.pm.. Po rozpakowaniu bagaży i przepakowaniu na konie idziemy do obozu Bargah na wysokość 4200 m n.p.m., nocleg w schronisku lub namiotach. 

Dzień 4 – Bargah-5000 m n.p.m.-Bargah. Dzień aklimatyzacji; podejście do wysokości ok. 5000 m n.p.m. Zejście do Bargah. Nocleg w schronisku lub namiotach.

Dzień 5 – Bargah-szczyt 5610 m n.p.m.-Bargah. Dzień szczytowy, śniadanie ok. godz. 3.00, wyjście z obozu na szczyt ok. 4.00. Wejście na szczyt zajmuje około 7-10 godzin. Po zdobyciu szczytu zejście do 2. obozu – Bargah. Nocleg w schronisku lub namiotach.

Dzień 6 – Bargah-Teheran. Po śniadaniu zejście do busa i przejazd do Teheranu do hotelu. Spacery po Teheranie. Nocleg w hotelu w Teheranie.

Dzień 7 – Teheran. Dzień rezerwowy na wypadek złej pogody na Damavandzie. Jeśli niewykorzystany na górze mamy czas na spokojne zwiedzanie Teheranu (bazary, muzea) lub wycieczkę na górę Tochal, z której rozpościera się widok na Teheran i okolice. Nocleg w hotelu w Teheranie.

Dzień 8 – Powrót do domu. Zakończenie wyprawy. Wylot do Polski*. 

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"
**w zależności od wykorzystania (lub nie) rezerwowego dnia na Damavandzie program może ulec lekkim zmianom

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - DAM8.

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb