Wyprawa ARARAT i DAMAVAND
2 x 5000 m - najwyższe szczyty w Turcji i Iranie (19 dni) - kod: A-DAM19

Informujemy, że Ararat nie jest dostępny w sezonie 2017 i nie organizujemy wypraw w tym roku. Prosimy o kontakt w przyszłym roku. Zapraszamy na nasze inne wyprawy w Gruzji, Armenii i Iranie.

Termin: 
2018 WOLNE MIEJSCA!

Pozostałe terminy Wyprawy na Ararat i Damavand (19 dni)

27.08 - 14.09.2016 WOLNE MIEJSCA!

Trekking na Ararat w Turcji Trekking na Ararat w Turcji Trekking na Damavand Trekking na Damavand w Iranie

PLAN WYPRAWY ARARAT i DAMAVAND

Dzień 1 – Warszawa-Stambuł. Wylot z Warszawy do Stambułu, nocleg w hotelu w Stambule.*

Dzień 2 – Stambuł-Agri-Dogubayazit. Wylot ze Stambułu do Ağri (lub Iğdir)**, odbiór grupy z lotniska w Ağri (lub Iğdir), jedziemy do Doğubeyazit około 1-2 godzin; zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wychodzimy wspólnie na kolację do restauracji. Nocujemy w hotelu.

Dzień 3 – Dogubayazit-Ararat 1.obóz 3350 m n.p.m. W hotelu jemy śniadanie. Około godziny 8.00-9.00 wjeżdżamy busem do podnóża Araratu do wysokości 2100 m n.p.m. Tu nasze duże bagaże są pakowane na konie, my dostajemy lunch-pakiety do małych plecaków i stąd zaczynamy trekking do 1. obozu umiejscowionego na wysokości 3350 m n.p.m. Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy.

Dzień 4 – Ararat 1 obóz - 2.obóz 4100 m n.p.m. Jemy śniadanie w 1. obozie i około godziny 9.00 wyruszamy na trekking do 2. obozu umiejscowionego na wysokości 4100 m n.p.m. Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy. Zalecane jest wczesne pójście spać ze względu na wczesną pobudkę.

Dzień 5 – Ararat 2.obóz - szczyt 5137 m n.p.m. - 2.obóz - 1.obóz. Jemy śniadanie około godziny 1.00 i około godziny 2.00 wychodzimy z obozu na szczyt. Wejście na szczyt zajmuje około 5-9 godzin. Na wysokości około 4800 m n.p.m., tam gdzie zaczyna się wieczny śnieg i lód (jest to zmienne w zależności od pory roku) zakładamy raki. Po zdobyciu szczytu schodzimy do 2. obozu – zajmie nam to około 4 godzin. W 2. obozie mamy mały odpoczynek i małą przekąskę oraz zwijanie namiotów. Schodzimy do 1. obozu, co potrwa około 2 godzin. Na miejscu czeka nas ciepła obiado-kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 6 – Ararat 1.obóz - Dogubayazit. Po śniadaniu około godziny 9.00 schodzimy do busa. Zajmie nam to około 3-4 godzin. Jedziemy do hotelu. Następnie wspólnie wychodzimy na obiad, po którym wybierzemy się na wycieczkę po ciekawostkach w okolicy – Ishak Pasha Sarayi, Park Arki Noego, krater po meteorycie. Wieczorem jedziemy na kurdyjską kolację w rodzinnym domu Musy. Nocujemy w hotelu.

Dzień 7 – Dogubayazit. to dzień rezerwowy** na wypadek złej pogody na Araracie. Jeśli nie wykorzystamy go na górze , dla chętnych odbędzie się wycieczka do gorących źródeł w Diyadin lub ormiańskich ruin Ani tuż przy granicy z Armenią (lub przełożymy wycieczkę z dnia poprzedniego). Tego dnia śniadanie jemy w hotelu, w którym też oczywiście nocujemy.

Dzień 8 – Dogubayazit-Teheran. Nocny przejazd z Dogubayazit do Teheranu, nocleg w autobusie.

Dzień 9 – Teheran. Przyjazd do Teheranu rano, przejazd do hotelu, nocleg-odpoczynek.

Dzień 10 – Teheran-Polour. Przejazd do schroniska w Polour; wstępna aklimatyzacja; nocleg w schronisku w Polur. 

Dzień 11 – Polour-Goosfansara-Bargah 4200 m n.p.m. Po śniadaniu przejazd oraz trekking do obozu Bargah na wysokość 4200 m n.p.m., nocleg w schronisku lub namiotach. 

Dzień 12 – Bargah-5000 m n.p.m.-Bargah. Dzień aklimatyzacji; podejście do wysokości ok. 5000 m n.p.m. Zejście do Bargah. Nocleg w schronisku lub namiotach.

Dzień 13 – Bargah-szczyt 5610 m n.p.m.-Bargah. Dzień szczytowy, śniadanie ok. godz. 3.00, wyjście z obozu na szczyt ok. 4.00. Wejście na szczyt zajmuje około 7-10 godzin. Po zdobyciu szczytu zejście do 2. obozu – Bargah. Nocleg w schronisku lub namiotach.

Dzień 14 – Bargah-Teheran. Po śniadaniu zejście do busa i przejazd do Teheranu do hotelu. Spacery po Teheranie. Nocleg w hotelu w Teheranie.

Dzień 15 – Teheran. Dzień rezerwowy na wypadek złej pogody na Damavandzie. Jeśli niewykorzystany na górze mamy czas na spokojne zwiedzanie Teheranu (bazary, muzea) lub przejazd do gorących źródeł w Larijan. Nocleg w hotelu w Teheranie lub w hotelu w Larijan.

Dzień 16 – Teheran-Qom-Kashan. Jedziemy do Qom, które jest jednym z najświętszych miast Iranu, w którym znajduje się niezliczona ilość meczetów. Po zwiedzeniu miasta jedziemy do Kashanu – miasteczka na pustyni słynącego ze swoich dywanów. Nocleg w Kashan. (Osoby, które nie korzystają z drugiej części wyprawy – zwiedzania tego dnia wylatują z Teheranu.)

Dzień 17 – Kashan-Isfahan. Jedziemy do Isfahanu, które było jednym z największych miast świata. Obecnie posiada wiele zabytków, bulwarów, mostów, pałaców i minaretów. Główny plac Isfahanu jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Isfahanie.

Dzień 18 – Isfahan-Teheran. Dalsze zwiedzanie Isfahanu; Isfahan nocą; przejazd do Teheranu na poranny samolot następnego dnia. (Na życzenie grupy może być nocleg w hotelu w Isfahanie lub Teheranie). 

Dzień 19 – Powrót. Wczesnym rankiem wylot z Teheranu i lot do Polski*.

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"
**w zależności od wykorzystania (lub nie) rezerwowego dnia na Araracie program może ulec lekkim zmianom

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - A-DAM19.

ARARATTREK.PL Joanna Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek.pl Joanna Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb