Drukuj

MIASTA

DOGUBAYAZIT (Dogubeyazit)  - kurdyjskie miasteczko położone 30 km od granicy z Iranem na wysokości ok. 1500 m n.p.m. Chętnie odwiedzane przez turystów, ponieważ jest tu do zobaczenia kilka -perełek-. Przede wszystkim olbrzymia góra Ararat (5137 m n.p.m) oraz słynny Ishak Pasa Sarayi. Oprócz tego w pobliżu znajduje się Park Arki Noego, krater po meteorycie, Jaskinia Lodowa, gorące źródła w Diyadin oraz Jezioro rybne. Okolice Dogubeyazit są górzyste i bardzo malownicze. Oczywiście stąd udają się wszystkie wyprawy na Ararat, najpierw samochodem, a potem to już wędrówka na własnych nogach.

Dogubayazit zobaczycie wybierając się na jedną z naszych wypraw na Ararat.

Dogubayazit - miasto we wschodniej Turcji Dogubayazit - miasto we wschodniej Turcji Dogubayazit - miasto we wschodniej Turcji Dogubayazit - miasto we wschodniej Turcji Dogubayazit - miasto we wschodniej Turcji

WAN (Van) - miasto położone na wysokości ponad 1700 m n.p.m. - nad wschodnim brzegiem największego jeziora w Turcji, o tej samej nazwie. Miasto słynie z białych kotów posiadających oczy o różnych kolorach. W mieście znajdują się ruiny starej urartyjskiej twierdzy - Van Kalesi. Z Van niedaleko jest do słynnej małej wyspy na jeziorze Van - Akdamar, na którą można się dostać promem w okolicach miejscowości Gevas.

Miasto Van Miasto Van Miasto Stary Van Miasto Stary Van

Van zobaczycie wybierając się na jedną z naszych wypraw na Ararat lub Wokół Jeziora Van.

KARS (Kars)

Kars zobaczycie na wycieczce zorganizowanej na specjalne życzenie.

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb