Wyprawa do Gruzji na CHAUKHI i KAZBEK - kod: CKAZ10

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby zasmakować klimatów gruzińskich chodząc po wysokich górach i zwiedzając ciekawe miejsca w Gruzji, a nie mają zbyt długiego urlopu. Ta wyprawa jest częścią naszej dłuższej Wyprawy Trzy Szczyty Wielkiego Kaukazu. Podczas tej górskiej przygody zdobędziesz Chaukhi (3842 m n.p.m.) i majestatyczny Kazbek (5033 m n.p.m.), a także odwiedzisz ciekawe miejsca kraju np. Kachetię Do zobaczenia będą przepiękne gruzińskie krajobrazy. Na naszej wyprawie trekkingowej będzie można poznać kulturę gruzińską i jej tradycje, posłuchać miejscowej muzyki, a co najważniejsze codziennie zajadać się miejscowymi smakami (w programie i cenie wspólna gruzińska kolacja – SUPRA!): chinkali, chaczapuri, kubdari, czachochbili oraz wypić wyśmienite gruzińskie win, a także legendarną czaczę :) Wyprawa wymaga dobrej kondycji, szczególnie w podejściach na same szczyty. Każdy ze szczytów jest pokryty lodowcem. Program realizujemy we współpracy z lokalnym biurem wyprawowym specjalizującym się w trekkingach i wyprawach w Gruzji.

Termin: 
27.07 – 05.08.2019 WOLNE MIEJSCA! 

Jeśli masz więcej czasu i sił możesz wziąć udział w wyprawie, której częścią jest przedstawiana tutaj wyprawa.

Wyprawa Na Szczytach Wielkiego Kaukazu (17 dni)

Chaukhi Chaukhi Kazbek Kazbek

Ogólny PLAN WYPRAWY na CHAUKHI i KAZBEK w Gruzji

Dzień 1 – Wylot z Polski. Wylot z Polski w godzinach wieczornych do Tbilisi.*

Dzień 2 – Przylot do Gruzji i przełęcz Chaukhi. Przylot do Gruzji*, spotkanie z umówionym gruzińskim kierowcą i przejazd prosto z lotniska do domu gościnnego w Gereti, gdzie na grupę czeka przewodnik i śniadanie. Następnie przejazd do wioski Juta położonej w dolinie Sno. Podejście najpierw do Zeta Camping. Dalej rozbicie obozu, a następnie wycieczka na przełęcz Chaukhi (3431 m n.p.m.). Kolacja w domu gościnnym w Juta, nocleg w namiotach.

Dzień 3 – Szczyt Rcheulishvili (3642 m n.p.m.). Po śniadaniu obozowym wyjście na wierzchołek Rcheulishvili w paśmie Chaukhi z lokalnym przewodnikiem drogą ustaloną podczas briefingu, w zależności od sił i chęci zespołu o wycenie od 1A do 2A. Powrót do Zeta Camping i zejście na obiadokolację do wioski Juta. Przejazd do domu gościnnego w Gereti lub Kazbegi.

Dzień 4 – Gereti - Sabertse. Dziś początek akcji górskiej na Kazbek. Podjeżdżamy autami 4x4 do cerkwi Cminda Sameba i stamtąd ruszamy do przełęczy Sarbetse na wysokości około 2800 m, gdzie rozbijemy obóz. Kolacja obozowa i nocleg w namiotach.

Dzień 5 – Sabertse - Meteostancja. Podejście do Meteostancji. Przekraczamy lodowiec. Popołudniu krótka wycieczka aklimatyzacyjna. Nocleg w namiotach na wysokości 3653 m n.p.m. Kolacja obozowa.

Dzień 6 – Dzień aklimatyzacyjny. Śniadanie obozowe, po którym ruszamy w górę zaaklimatyzować się. Po zejściu odpoczynek i kolacja obozowa. Nocleg w Meteostancji.

Dzień 7 – Wyjście szczytowe na Kazbek (5033 m n.p.m.). Start w godzinach nocnych po śniadaniu obozowym. Po zdobyciu szczytu powrót na nocleg do Meteostancji lub w przypadku sił zespołu zejście do Kazbegi. Nocleg w Meteostancji lub domu gościnnym w Gereti.

Dzień 8 – Dzień rezerwowy/dzień regeneracyjny. Zejście do Gergeti lub dzień rezerwowy. Po śniadaniu masaż dla każdego uczestnika! A wieczorem tradycyjna kolacja gruzińska - SUPRA! Nocleg w domu gościnnym w Gereti.

Dzień 9 – Tbilisi. Wracamy do Tbilisi. Postój na lunch w winnicy. W stolicy Gruzji czas wolny na zakupy. Nocujemy w hostelu w Tbilisi.

Dzień 10 – Powrót. Lot do Polski*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - CKAZ10.

 

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb