Wyprawa do Gruzji na CHAUKHI i KAZBEK - kod: CKAZ10

Termin: 
21.07-30.07.2017 WYPRAWA ZAKOŃCZONA! ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU!

Chaukhi Chaukhi Kazbek Kazbek

Ogólny PLAN WYPRAWY na CHAUKHI i KAZBEK w Gruzji

Dzień 1 – Wylot z Polski. Wylot z Polski w godzinach wieczornych do Tbilisi.*

Dzień 2 – Przylot do Gruzji i przełęcz Chaukhi. Przylot do Gruzji, a następnie przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do wioski Juta położonej w dolinie Sno. Podejście najpierw do Zeta Camping. Dalej rozbicie obozu, a następnie wycieczka na przełęcz Chaukhi (3431 m n.p.m.). Kolacja obozowa, nocleg w namiotach.

Dzień 3 – Szczyt Chaukhi. Po śniadaniu obozowym wyjście na Chaukhi (3842 m n.p.m.) z lokalnym przewodnikiem Powrót do obozu, a następnie zejście na nocleg do Zeta Camping. Obiadokolacja na kempingu, nocleg w namiotach.

Dzień 4 – Kazbegi – Gereti. Pzejazd do Kazbegi. Po drodze odwiedzimy wodospady Arsha oraz skosztujemy lokalnych wód mineralnych. Wycieczka piesza do cerkwi Świętej Trójcy na wysokości 2170 m n.p.m. Obiadokolacja i nocleg w domu gościnnym w Gergeti.

Dzień 5 – Gereti – Sabertse - Meteostancja. Rozpoczęcie akcji górskiej na Kazbek (5047 m n.p.m.). Najpierw dochodzimy do punktu widokowego i kapliczki na Sabertse, następnie łagodniej po przekroczeniu rzeki lodowcowej, dalej czeka nas jeszcze podejście przez lodowiec. Nocleg w Meteostancji na wysokości 3653 m n.p.m. Kolacja obozowa, nocleg w Meteostancji.

Dzień 6 – Dzień aklimatyzacyjny. Śniadanie obozowe, po którym ruszamy w górę zaaklimatyzować się. Po zejściu odpoczynek i kolacja obozowa. Nocleg w Meteostancji.

Dzień 7 – Wyjście szczytowe na Kazbek (5047 m n.p.m.). Start w godzinach nocnych po śniadaniu obozowym. Po zdobyciu szczytu powrót na nocleg do Meteostancji lub w przypadku sił zespołu zejście do Kazbegi. Po zejściu do Kazbegi - tradycyjna kolacja gruzińska - SUPRA! Nocleg w Meteostancji lub domu gościnnym w Gereti.

Dzień 8 – Dzień rezerwowy - okolice Kazbegi. Zejście do Gergeti lub dzień rezerwowy. W zależności od chęci grupy, w przypadku wcześniejszego zejścia do Kazbegi spędzimy dodatkowy dzień na wycieczkach w okolicach Kazbegi m.in. do doliny Truso albo pojedziemy wcześniej do Kachetii. Obiad w restauracji lub domu gościnnym. Nocleg w domu gościnnym w Gereti.

Dzień 9 – Kachetia - Tbilisi. Wracamy do Tbilisi przez Kachetię. Odwiedziny w monastyrze Alawerdi, skosztowanie lokalnych specjałów w Matsoni House, następnie przejazd do dawnej stolicy Gruzji - Gremi, degustacja wina u producentów win w Kwareli oraz Gurjaani, na koniec wizyta w rezydencji XVIII-wiecznego "ojca gruzińskiego romantyzmu" Aleksandra Czawczawadze w Tsinandali. Obiad jemy w restauracji w Kachetii, nocujemy w hostelu w Tbilisi.

Dzień 10 – Powrót. Lot do Polski*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - CKAZ10.

 

ARARATTREK.PL Joanna Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek.pl Joanna Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb