Wyprawa ARARAT STANDARD (10 dni) - kod: A-STD10

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcą się dobrze zaaklimatyzować przed zdobyciem szczytu Araratu (5137 m n.p.m.), a oprócz zdobycia Araratu chcą zobaczyć ciekawe miejsca w okolicach, przede wszystkim największe jezioro w Turcji - Van. Cały wyjazd trwa 10 dni, a sam trekking 5 dni. Wyprawa wymaga przeciętnej kondycji. Góra nie jest bardzo wymagająca kondycyjnie, a część naszych bagaży poniosą konie.

INFORMUJEMY, że obecnie nie mamy oficjalnego (rządowego) pozwolenia na organizowanie trekkingu na Ararat, ale byliśmy w miejscowym biurze żandarmerii w Dogubayazit i otrzymaliśmy informację: "Nie potwierdzamy niczego na piśmie, ale nie sprzeciwiamy się organizowanym trekkingom na Ararat". W roku 2018 zrealizowaliśmy w ten sposób 7 wypraw na Ararat w miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień.

Terminy: 
21.06 - 30.06.2019 WOLNE MIEJSCA
12.07 - 21.07.2019 WYPRAWA POTWIERDZONA! WOLNE MIEJSCA!
16.08 - 25.08.2019 ZBIERAMY GRUPĘ! WOLNE MIEJSCA
 

Możliwe inne terminy na życzenie. Napisz, zapytaj!

Zobacz także: WYPRAWA NA ARARAT Mini (8 dni) 

Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m. Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m. Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m. Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m.

PLAN WYPRAWY - ARARAT Z AKLIMATYZACJĄ

Dzień 1 – Warszawa-Stambuł. Wylot z Warszawy do Stambułu, nocleg w Stambule.*

Dzień 2 – Stambuł-Van-Dogubayazit. Wylot ze Stambułu do Van*, odbiór grupy z lotniska w Van i jedziemy do twierdzy Van (Van Kalesi). Po zwiedzeniu twierdzy Van i Starego Vanu jedziemy do Doğubeyazit około 3 godzin. Zatrzymujemy się przy malowniczych wodospadach Muradiye. W Doğubeyazit zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wychodzimy wspólnie na kolację do restauracji. Nocujemy w hotelu.

Dzień 3 – Dogubayazit - Ararat 1.obóz 3350 m n.p.m. W hotelu jemy śniadanie. Około godziny 8.00-9.00 wjeżdżamy busem do podnóża Araratu do wysokości 2100 m n.p.m. Tu nasze duże bagaże są pakowane na konie, my dostajemy lunch-pakiety do małych plecaków i stąd zaczynamy trekking do 1. obozu umiejscowionego na wysokości 3350 m n.p.m. Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy.

Dzień 4 – Ararat 1.obóz - 3800 m n.p.m. - 1.obóz. Jemy śniadanie w 1. obozie i mamy dzień aklimatyzacji. Idziemy do wysokości 3800-4200 m n.p.m., a następnie wracamy do 1. obozu na obiado-kolację. Nocujemy w namiotach w 1. obozie.

Dzień 5 – Ararat 1.obóz - 2.obóz 4100 m n.p.m. Jemy śniadanie w 1. obozie i około godziny 9.00 ruszamy na trekking do do 2. obozu umiejscowionego na wysokości 4100 m n.p.m. Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy. Zalecane jest wczesne pójście spać ze względu na wczesną pobudkę.

Dzień 6 – Ararat 2.obóz - szczyt 5137 m n.p.m. - 2.obóz - 1. obóz. Jemy śniadanie około godziny 1.00 i około godziny 2.00 wychodzimy z obozu na szczyt. Wejście na szczyt zajmuje około 5-9 godzin. Na wysokości około 4800 m n.p.m., tam gdzie zaczyna się wieczny śnieg i lód (jest to zmienne w zależności od pory roku) zakładamy raki. Po zdobyciu szczytu Araratu (5137 m n.p.m.) schodzimy do 2. obozu – zajmie nam to około 4 godzin. W 2. obozie mamy mały odpoczynek i małą przekąskę oraz zwijanie namiotów. Schodzimy do 1. obozu, co potrwa około 2 godzin. Na miejscu czeka nas ciepła obiado-kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 7 – Ararat 1.obóz - Dogubayazit. Po śniadaniu około godziny 9.00 schodzimy do busa. Zajmie nam to około 3-4 godzin. Jedziemy do hotelu. Po trudach trekkingu idziemy do hammamu – tureckiej łaźni, gdzie się umyjemy i zostaniemy wymasowani. Następnie wspólnie wychodzimy na szybki obiad, po którym wybierzemy się na wycieczkę po ciekawostkach w okolicy – Ishak Pasha Sarayi, Park Arki Noego, krater po meteorycie. Nocujemy w hotelu hotelu.

Dzień 8 – Dogubayazit. To dzień rezerwowy** na wypadek złej pogody na Araracie. Jeśli nie został wykorzystany na górze jedziemy nad Jezioro Rybne, gdzie odbędzie się piknik. Znad jeziora przy dobrych warunkach pogodowych rozpościera się piękny widok na Ararat. Jeśli będą dobre warunki i chęci grupy nocleg w namiotach nad jeziorem. W innej wersji powrót do Dogubayazit i nocleg w hotelu.

Dzień 9 – Dogubayazit - Akdamar - Van. Po śniadaniu w hotelu jedziemy do promu nad jeziorem Van, a następnie płyniemy około pół godziny promem na malowniczą wyspę Akdamar z ormiańskim kościołem św. Krzyża. Na wyspie dla chętnych będzie możliwość kąpieli w jeziorze Van. Po zwiedzeniu wyspy jedziemy do miasta Van, gdzie nocujemy w hotelu.

Dzień 10 – Van - lotnisko. Po śniadaniu jedziemy na lotnisko w Van i lecimy do Stambułu, a następnie do Polski.*

*program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty ARARATTREK.PL
**w zależności od wykorzystania (lub nie) rezerwowego dnia na Araracie program może ulec lekkim zmianom

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - A-STD10.

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb