Wyprawa ARARAT STANDARD (10 dni) - kod: A-STD10

Terminy: 
czerwiec - wrzesień 2019 - dokładne terminy wkrótce 

Możliwe terminy na życzenie. Napisz, zapytaj!

Zobacz także: WYPRAWA NA ARARAT Mini (8 dni) - sierpień 2018 wyprawa potwierdzona!

Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m. Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m. Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m. Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m.

PLAN WYPRAWY - ARARAT Z AKLIMATYZACJĄ

Dzień 1 – Warszawa-Stambuł. Wylot z Warszawy do Stambułu, nocleg w Stambule.*

Dzień 2 – Stambuł-Van-Dogubayazit. Wylot ze Stambułu do Van*, odbiór grupy z lotniska w Van i jedziemy do twierdzy Van (Van Kalesi). Po zwiedzeniu twierdzy Van i Starego Vanu jedziemy do Doğubeyazit około 3 godzin. Zatrzymujemy się przy malowniczych wodospadach Muradiye. W Doğubeyazit zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wychodzimy wspólnie na kolację do restauracji. Nocujemy w hotelu.

Dzień 3 – Dogubayazit - Ararat 1.obóz 3350 m n.p.m. W hotelu jemy śniadanie. Około godziny 8.00-9.00 wjeżdżamy busem do podnóża Araratu do wysokości 2100 m n.p.m. Tu nasze duże bagaże są pakowane na konie, my dostajemy lunch-pakiety do małych plecaków i stąd zaczynamy trekking do 1. obozu umiejscowionego na wysokości 3350 m n.p.m. Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy.

Dzień 4 – Ararat 1.obóz - 3800 m n.p.m. - 1.obóz. Jemy śniadanie w 1. obozie i mamy dzień aklimatyzacji. Idziemy do wysokości 3800-4200 m n.p.m., a następnie wracamy do 1. obozu na obiado-kolację. Nocujemy w namiotach w 1. obozie.

Dzień 5 – Ararat 1.obóz - 2.obóz 4100 m n.p.m. Jemy śniadanie w 1. obozie i około godziny 9.00 ruszamy na trekking do do 2. obozu umiejscowionego na wysokości 4100 m n.p.m. Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy. Zalecane jest wczesne pójście spać ze względu na wczesną pobudkę.

Dzień 6 – Ararat 2.obóz - szczyt 5137 m n.p.m. - 2.obóz - 1. obóz. Jemy śniadanie około godziny 1.00 i około godziny 2.00 wychodzimy z obozu na szczyt. Wejście na szczyt zajmuje około 5-9 godzin. Na wysokości około 4800 m n.p.m., tam gdzie zaczyna się wieczny śnieg i lód (jest to zmienne w zależności od pory roku) zakładamy raki. Po zdobyciu szczytu schodzimy do 2. obozu – zajmie nam to około 4 godzin. W 2. obozie mamy mały odpoczynek i małą przekąskę oraz zwijanie namiotów. Schodzimy do 1. obozu, co potrwa około 2 godzin. Na miejscu czeka nas ciepła obiado-kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 7 – Ararat 1.obóz - Dogubayazit. Po śniadaniu około godziny 9.00 schodzimy do busa. Zajmie nam to około 3-4 godzin. Jedziemy do hotelu. Po trudach trekkingu idziemy do hammamu – tureckiej łaźni, gdzie się umyjemy i zostaniemy wymasowani. Następnie wspólnie wychodzimy na szybki obiad, po którym wybierzemy się na wycieczkę po ciekawostkach w okolicy – Ishak Pasha Sarayi, Park Arki Noego, krater po meteorycie. Nocujemy w hotelu hotelu.

Dzień 8 – Dogubayazit. To dzień rezerwowy** na wypadek złej pogody na Araracie. Jeśli nie wykorzystamy go na górze, dla chętnych odbędzie się wycieczka do gorących źródeł w Diyadin lub ormiańskich ruin Ani tuż przy granicy z Armenią (lub przełożymy wycieczkę z dnia poprzedniego). Tego dnia śniadanie jemy w hotelu, w którym też oczywiście nocujemy.

Dzień 9 – Dogubayazit - Akdamar - Van. Po śniadaniu w hotelu jedziemy do promu nad jeziorem Van, a następnie płyniemy około pół godziny promem na malowniczą wyspę Akdamar z ormiańskim kościołem św. Krzyża. Na wyspie dla chętnych będzie możliwość kąpieli w jeziorze Van. Po zwiedzeniu wyspy jedziemy do miasta Van, gdzie nocujemy w hotelu.

Dzień 10 – Van - lotnisko. Po śniadaniu jedziemy na lotnisko w Van i lecimy do Stambułu, a następnie do Polski.*

*program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty ARARATTREK.PL
**w zależności od wykorzystania (lub nie) rezerwowego dnia na Araracie program może ulec lekkim zmianom

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - A-STD10.

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb