Wyprawa ARARAT MINI (8 dni) - kod: A-MINI8

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy mają ograniczony urlop i nie mogą poświęcić dużo czasu na wyjazd. Wyprawa zamyka się w ośmiu dniach wliczając także optymalny dojazd, zatem wystarczy 5 dni urlopu, by zdobyć Ararat! Wyprawa wymaga przeciętnej kondycji. Góra nie jest bardzo wymagająca kondycyjnie, a część naszych bagaży poniosą konie. Należy jednak pamiętać, że w tej wyprawie pomijamy dzień aklimatyzacji.

INFORMUJEMY, że obecnie nie mamy oficjalnego (rządowego) pozwolenia na organizowanie trekkingu na Ararat, ale byliśmy w miejscowym biurze żandarmerii w Dogubayazit i otrzymaliśmy informację: "Nie potwierdzamy niczego na piśmie, ale nie sprzeciwiamy się organizowanym trekkingom na Ararat". W roku 2018 zrealizowaliśmy w ten sposób 7 wypraw na Ararat w miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień.

Terminy:
29.06 - 06.07.2019 WYPRAWA POTWIERDZONA! WOLNE MIEJSCA 
03.08 - 10.08.2019 ZBIERAMY GRUPĘ! WOLNE MIEJSCA
14.09 - 21.09.2019 WYPRAWA POTWIERDZONAWOLNE MIEJSCA

Możliwe inne terminy na życzenie. Napisz, zapytaj!

Zobacz także: WYPRAWA NA ARARAT z aklimatyzacją (10 dni)

Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m. Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m. Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m. Wyprawa na Ararat - 5137 m n.p.m.

PLAN WYPRAWY - ARARAT Mini

Dzień 1 – Warszawa-Stambuł. Wylot z Warszawy do Stambułu, nocleg w hotelu w Stambule.*

Dzień 2 – Stambuł-Igdir-Dogubayazit. Wylot ze Stambułu do Iğdiru*, odbiór grupy z lotniska w Iğdir, jedziemy do Doğubeyazit około 1 godziny; zakwaterowanie w hotelu. Nocujemy w hotelu.

Dzień 3 – Dogubayazit-Ararat 1.obóz 3350 m n.p.m. W hotelu jemy śniadanie. Około godziny 8.00-9.00 wjeżdżamy busem do podnóża Araratu do wysokości 2100 m n.p.m. Tu nasze duże bagaże są pakowane na konie, my dostajemy lunch-pakiety do małych plecaków i stąd zaczynamy trekking do 1. obozu umiejscowionego na wysokości 3350 m n.p.m. Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy.

Dzień 4 – Ararat 1 obóz - 2.obóz 4100 m n.p.m. Jemy śniadanie w 1. obozie i około godziny 9.00 wyruszamy na trekking do 2. obozu umiejscowionego na wysokości 4100 m n.p.m. Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy. Zalecane jest wczesne pójście spać ze względu na wczesną pobudkę.

Dzień 5 – Ararat 2.obóz - szczyt 5137 m n.p.m. - 2.obóz - 1.obóz. Jemy śniadanie około godziny 1.00 i około godziny 2.00 wychodzimy z obozu na szczyt. Wejście na szczyt zajmuje około 5-9 godzin. Na wysokości około 4800 m n.p.m., tam gdzie zaczyna się wieczny śnieg i lód (jest to zmienne w zależności od pory roku) zakładamy raki. Po zdobyciu szczytu Araratu (5137 m n.p.m.) schodzimy do 2. obozu – zajmie nam to około 4 godzin. W 2. obozie mamy mały odpoczynek i małą przekąskę oraz zwijanie namiotów. Schodzimy do 1. obozu, co potrwa około 2 godzin. Na miejscu czeka nas ciepła obiado-kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 6 – Ararat 1.obóz - Dogubayazit. Po śniadaniu około godziny 9.00 schodzimy do busa. Zajmie nam to około 3-4 godzin. Jedziemy do hotelu. Następnie wspólnie wychodzimy na obiad, po którym wybierzemy się na wycieczkę po ciekawostkach w okolicy – Ishak Pasha Sarayi, Park Arki Noego, krater po meteorycie. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 – Dogubayazit. To dzień rezerwowy** na wypadek złej pogody na Araracie. Jeśli nie został wykorzystany na górze jedziemy nad Jezioro Rybne, gdzie odbędzie się piknik. Znad jeziora przy dobrych warunkach pogodowych rozpościera się piękny widok na Ararat. Jeśli będą dobre warunki i chęci grupy nocleg w namiotach nad jeziorem. W innej wersji powrót do Dogubayazit i nocleg w hotelu.

Dzień 8 – Dogubayazit-Igdir. Po śniadaniu jedziemy na lotnisko w Iğdir i lecimy do Stambułu, a następnie do Polski*.

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty "ARARATTREK.PL"
**w zależności od wykorzystania (lub nie) rezerwowego dnia na Araracie program może ulec lekkim zmianom

Więcej informacji (cena, świadczenia, szczegółowy plan wyprawy) na temat wyprawy wysyłamy drogą e-mailową. Można pisać tradycyjnie przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także poprzez FORMULARZ. Prosimy wpisać w tytule kod - A-MINI8.

ARARATTREK Ömer Saltik - Telefon: (+48) 504-004-603 - e-mail: ararat.pl@gmail.com

Strona www.ararattrek.pl jest własnością firmy Ararattrek Ömer Saltik.
Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem.
Wszystkie zdjęcia są własnością firmy i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Seo by ComWeb

 

>